neděle 6. ledna 2013

Drakie

Autor: Sophie Jordanová
Žánr: Fantasy, Román
Série: Drakie
Počet stran: 296
Nakladatelství: CooBoo, 2012

Anotace: Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit.. 


Recenze: Populace drakií a drakiů se dělí podle svého vrozeného nadání. To ale nejvzácnější nadání má hlavní hrdinka Jacinda. Drakiové žijí v horách, stranou od lidí. Vytváří kmeny a jejich obyvatelé musí dodržovat velice přísná pravidla, aby nebyli odhaleni. Jsou tady ještě lovci a udělají vše proto, aby drakijskou kůži získali.  
Jacinda s tímto životem není spokojena. Jednoho dne se s kamarádkou Azurkou vydá za bílého dne proletět, čímž poruší ten nejpřísnější zákaz. Jacindu s Azurkou objevili lovci a Jacindu začali pronásledovat. Podaří se jí ukrýt v jeskyni, ale lovec jí následuje. Mladý lovec se s ní setká tváří v tvář a rozhodne se ji neprozradit. Jacindě to změní celý život.. 
Kmen odhalí její prohřešek a chce ji potrestat. Jacinda pro ně má větší cenu než normální Drakie - dští oheň a to je ojedinělá schopnost. Aby ji ochránila, rozhodne se matka kmen opustit. To nese Jacinda těžce. 
V nové škole se ale Jacinda potká s tím mladým lovcem, který jí zachránil život.. 

Můj názor: Do knihy jsem se hned první den začetla.Byla opravdu úžasná.Nešlo se od ní odtrhnout.Pořád jsem byla napjatá,co se stane dál a dál.


Moje hodnocení: 5/5
Hodnocení obálky: 3/5

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang