úterý 11. června 2013

Eragon

Autor: Christopher Paolini
Překladatelka: Olga Staníčková
Vazba: vázaná
Počet stran: 488
Nakladatelství: Fragment, 2004
Původní název: Eragon
Hodnocení obálky: 5/5

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství.Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců. 
  
☼☼☼☼☼☼

Eragon je 15-ti letý chlapec, který vyrůstá v malé vesnici jménem Carvahall, u svého strýčka Gera a bratrance Rorana. Každý den pracuje na farmě a chodí lovit zvěř do Dračích hor.. Jednoho dne na lovu najde Eragon v lese podivný, safírově se blyštící kámen, a v tu chvíli se mu jeho život změní naruby. Doufá, že kámen prodá a dostane peníze, za které by mohl koupit maso pro rodinu. Jedné noci ale zjistí, že to není kámen ale dračí vejce, ze kterého se vyklube drak. Eragon se ocitá ve velkém nebezpečí, protože se z něj stává nový Dračí jezdec. Je to jediný Dračí jezdec v celé Alagäesii. Musí se svojí dračicí porazit krutého krále jménem Galbatorix aby znovu obnovil v zemi mír. Čeká je ještě dlouhá cesta a učení..

Eragon je chlapec, ze kterého se hned stane hrdina a záchrance světa. Jeho cesta nebude lehká, protože od něj lidé očekávají, že bude silný a moudrý. Ze začátku se mu to ovšem moc nedaří.. Je to typický dospívající chlapec, který je tvrdohlavý a všechno by chtěl dělat po svém... Nevím proč, ale Eragona jsem si hrozně moc zamilovala i přes to, že byl tvrdohlavý a tak dále..

Safira, dračice která je tak milá, sympatická a je nemožné si jí neoblíbit. Je Eragonovou velkou oporou. Občas je také tvrdohlavá, dále hrdá a urážlivá. Je to opravdu skvělá postava a já si jí hodně oblíbila. 

V této knize je samozřejmě hodně postav. Například vypravěč Brom, který se ujme Safiry a Eragona, elfka Arya a také Murtagh, který se stal další mojí oblíbenou postavou. Neměl tak snadný život jako Eragon. Byl opovrhovaný, i když vlastně nic neudělal.. Skvěle bojuje s lukem a mečem. Byl tajemný, což se mi na něm hrozně líbilo. 

☼☼☼☼☼☼

Také se zde zmíním o filmovém zpracování této knihy.. Film se většině lidí nelíbil, ano, chápu proč, ale přece jenom mě se líbil a moc. ZDE najdete mou recenzi na knihu ,,Kniha o filmu Eragon''.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Tento příběh byl.. úžasný! Proč? Tato kniha mě vtáhla do děje, a s Eragonem jsem celé to dobrodružství prožívala s ním. Také bych chtěla mít svého draka..  :)
☼☼☼☼☼☼
  • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang