středa 20. února 2013

Rozpolcení

Autor: Amanda Hocking
Žánr: Fantasy, Romantika
Série: Tryll
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2013


Anotace: Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel?

Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení.
Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. 
Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.


Recenze: Wendy se vrátí domů se svým kamarádem Rhysem.  
Doma je poražena Vittrou a Loki ♥ a Kira je odvedou do hlavního města Vittry - Ondariku. Tam jsou zavřeni do vězení. Wendy v Ondariku zjistí, že král Vittry, Oren, je její otec. V Ondariku však moc dlouho nejsou, protože je přijde zachránit Finn a Ducan. Nikdo jim v útěku nebránil a tak se jim podaří utéct. 
Jednoho dne se Eloře udělá špatně, a Wendy zjistí, že její matka pomalu umírá. Kdyby Elora zemřela, musí Wendy převzít trůn. Elora jí řekne pravdu, Wendy si musí vzít markýze Tova. Ale nemilují se, mají se rádi jen jako kamarádi. Finn jí řekne pravdu, Tove je gay. 

Můj názor: Tato kniha měla otevřený konec a já se nemůžu dočkat třetího dílu, který má vyjít v dubnu. Kniha se mi hrozně líbila a Finn se mi tak trochu zprotivil. Loki byl o hodně lepší. 

Moje hodnocení: 5/5
Hodnocení obálky: 5/5

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang