sobota 16. února 2013

Oksa Pollocková : Srdce dvou světů

Autor: Anne Plichot, Cendrine Wolf
Překladatel: Jitka Řihánková
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 336
Nakladatelství: Jota, 2012
Původní název: Oksa Pollock - Le Coeur des deux mondes

Anotace: Zemětřesení, výbuchy sopek, přívalové deště… Země puká ze všech stran! Oksa a rodina Pollockových prchají z Londýna zaplaveného rozbouřenými vodami Temže, aby našli Bránu do Edéfie, magické země svých předků. Je to jediná šance, jak nastolit rovnováhu světa…
Okse, Kouzelnosti Mladší, začíná nebezpečné pátrání, při němž je nucena spojit se s Felony, nepřáteli na život a na smrt, kteří jen čekají na chybu, aby ji mohli zradit. Naštěstí má kolem sebe dobré lidi: úžasnou babičku Dragomíru, tatínka Pavla, jenž se ve vzteku proměňuje v draka, dva kluky, Gustu a Tugduala, kteří soupeří o její srdce, a samozřejmě věrné Foldingoty, Nešiku, Luštěnky a všechny ostatní podivuhodné bytosti…
Po tisíci různých nástrah a zvratů se Oksa dostane k tajnému vstupu do Edéfie. Ale aby ho překročila, musí zaplatit strašlivou cenu. A odvážit se do neznáma: co bude na opačné straně Brány?

Srdce dvou světů je strhující vyprávění, rychle se čte, protože spěcháme, abychom se dozvěděli o dalším dobrodružství Kouzelnosti Mladší.

Recenze: Londýn je pod vrstvou vody a na celém světě jsou přírodní katastrofy. Prchlíci (lidé, kteří se nespikli s Feloni a utekli) utíkají z Londýna proto, že chtějí najít bránu do kouzelné země Edefie. Chtějí pomoci Okse nastolit rovnováhu světa. Nejdříve ale musí najít maminku Oksy, kterou v předchozím díle unesli. Je už 4 měsíce vězněna. Gusta byl pokousán netopýrem Smrtihlavem a hrozí mu smrt. Jen Orthon (vládce Felonů) má protijed. Srdce světa pomalu zaniká a přežití světů závisí na tom, jestli dokážou Prchlíci a Feloni spolupracovat. Oksa má zodpovědnost za ochranu obou světů.
Oksa často napomíná Gustovo pocity. Togdual a Gusta spolu soupeří o Oksinu přízeň. Po čase si Oksa uvědomí že k oboum klukům cítí silné city. 
Tugdual je tajemný a složitý ale přesto je s ním šťastná. Gusta je pro ní hodně důležitý a důvěřuje mu, ale neví jestli může důvěřovat taky Tugdualovi. 

Můj názor: Tato kniha Oksa Pollocková - Srdce dvou světů se mi velice líbila.  Je to klasický fantastický příběh, který navazuje na předchozí dva díly: Vyvolená a Les zbloudilých. Určitě si přečtu další 3 díly, které mají vyjít. 

Moje hodnocení: 7/10
Hodnocení obálky: 5/5
Délka četby: 3 dny


Tímto bych chtěla poděkovat internetovému knihkupectví knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu si můžete zakoupit zde.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang