čtvrtek 21. března 2013

Pád (Andělé 1)

Autor: Lauren Kate
Žánr: Fantasy, Sci-fi, Romány
Série: Andělé
Počet stran: 320
Nakladatelství: Knižní klub, 2011

Anotace: Některým andělům je souzen Pád.
 Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.


Stručný děj
Luce se dostane do internátní školy Meče & Kříže, protože údajně zabila svého kamaráda, ale ona o ničem takovém neví.. Škola Meče & Kříže je ve skutečnosti polepšovna. Přechod z prestižní školy na tuto pro ni jednoduchý opravdu nebude. Netuší co všechno na ní čeká.. Samí divní lidé, zákaz spojení s okolním světem , zamřížovaná okna, atd.. Luce se hned zalíbí jeden tajemný kluk jménem Daniel Grigori, který se nechová moc přátelsky. Něco jí na něm přitahuje a má pocit, jako by ho odněkud znala.. 
Objevuje se tu další kluk Cam, který je strašně okouzlující a dělá vše proto, aby upoutal Luceinu pozornost. Docela se mu to daří. 
Daniel začíná být čím dál tím víc záhadnější a tajemnější.. Co se za tím skrývá?

Hlavní postavy
Luce Priceová -  Sedmnáctiletá dívka, která většinu života strávila v klidu. Ale když se stala svědkem divného úmrtí svého kamaráda a neuměla to vysvětlit, skončila v divné internátní škole Meče & Kříže. 
Daniel Grigori - Nádherný a záhadný chlapec, který se chová nepřátelsky a není obyčejným člověkem.. 
Arriane - Dívka, která je ztřeštěná a zajímavá. Nedá se z ní nic vyčíst..
Penn - Kamarádská, hodná a příjemná dívka. 
Cam - Atraktivní chlapec, který představuje toho nejhoršího chlapce v příběhu..

Něco málo o autorce 
Lauren Kateová vyrostla v Dallasu, do školy chodila v Atlantě a psát začala v New Yorku. Kromě série Andělé napsala také knihu The Betrayal of Natalie Hargrove (Zrada Natalie Hargroveové). Momentálně žije v Los Angeles.

Můj názor
Tato kniha mě uchvátila. Protože ten příběh byl kouzelný a furt mě nutil číst dál a dál. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Strašně se mi líbil Daniel, miluji totiž tajemné kluky. Úplně si ho dovedu představit. Aww.. ♥ 
Byla to zajímavá kniha. Určitě si přečtu další díly. 

Moje hodnocení: 5/5
Hodnocení obálky: 5/5

2 comments:

  1. Fakt? 8D Ja som voči tejto sérii skeptická a stále váham či si to mám prečítať 8D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano. :D Určitě přečti! Je to dokonalé! :)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang