středa 27. března 2013

Piráti! Dobrodružství s bílou velrybou

Autor: Gideon Defoe
Překladatel: Jakub Racek
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 224
Nakladatelství: Jota, 2013
Původní název: The Pirates! In an Adventure with Whaling

Anotace: Po dobrodružství s vědátory začne pirátská loď jevit silné známky opotřebení; stěžeň neustále padá, piráti jsou plní třísek z rozpadajícího se bednění, a dokonce se i utrhne kormidelní kolo. Pirátský kapitán si z toho sice nejdřív moc velkou hlavu nedělá a díry, kterými do lodi zatéká, bezstarostně zakrývá svými portréty, ale na naléhání piráta v šále nakonec souhlasí, že bude lepší zamířit do blízké loděnice pirátky Liz Šavle a nechat loď opravit. V loděnici ovšem Pirátskému kapitánovi zcela učaruje „Sličná Emma“, nová luxusní loď s nabíranými záclonkami a tenisovými kurty na palubě, a tak se rozhodne ji koupit a starou loď dát jako protiúčet. Obchod má ovšem malý háček; krásná, ale vražedná Liz žádá za novou loď šest tisíc dublonů, a jelikož takovou částku věčně švorcový Pirátský kapitán samozřejmě nemá, je nucen vzít si loď na sekyru. Liz Šavle (jinak taky přezdívaná Řeznice z Barbadosu) navíc předá pirátům přesýpací hodiny s varováním, že pokud dluh nesplatí, než se hodiny přesypou, vykuchá je jako leklé ryby. Zběsilý závod s časem je na jejich novém dobrodružství zažene od břehů Nantucketu k zářivým kasinům Las Vegas a odtud až téměř na konec světa, kde se pustí do honu na bájnou bílou velrybu, aby získali odměnu vypsanou za její polapení. Pirátský kapitán se při lovu propadne skoro až na samé dno temného šílenství a piráti budou potřebovat setsakramensky velké štěstí a jednu zcela výjimečnou šunkovou kýtu, aby ze všech peripetií vyvázli bez podstatnějších ztrát na životech.

Recenze: Začátek knihy mě ZASE rozesmál. U prvního dílu také..
Jednoho dne přišel za kapitánem pirát číslo dvě (tak ho přezdíval Pirátský kapitán) a řekl mu, že se loď pomalu rozpadá, ale kapitán mu nevěří až do doby, kdy se číslo dvě zmíní o šunce. Číslo dvě navrhne, že poplujou za Liz Šavlí, aby jim loď opravila.. Nejdřív kapitán nechce,ale pak souhlasí..

Příběh byl zábavný, zajímavý a Pirátský kapitán se mi moc líbil.. Ta kniha byla hodně zajímavá a piráty jsem si po této knize zamilovala! :)

„Tato poutavá, neotřelá knížka vás chytne od prvního odstavce a donutí vás chichotat se nad každou stránkou.“
Evening Express


Přesně tak! Určitě si knihy o pirátech (Piráti! Dobrodružství s vědátory a Piráti! Dobrodružství s bílou velrybou) přečtěte, budete se smát na každé straně! Jsem moc ráda, že se mi tyto knihy dostali do ruky, protože jsou opravdu úžasné. A navíc mají zajímavou velikost. Jsou poměrně malé. Takové roztomilé. :)

Zde si můžete přečíst mojí recenzi na první díl s názvem Piráti! Dobrodružství s vědátory. 

Piráti jsou zpět! Druhá kniha z volné série o pirátech přináší další zběsilé dobrodružství Pirátského kapitána a jeho ztřeštěné posádky.


Moje hodnocení: 8/10
Hodnocení obálky: 4/5
Délka četby: 2 dny

Tímto bych chtěla poděkovat internetovému knihkupectví knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu si můžete zakoupit zde

Tuto knihu vydalo nakladatelství Jota v březnu roku 2013.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang