neděle 14. dubna 2013

Lovkyně snů: Procitnutí

Autor: Lisa McMann
Žánr: Romány, povídky, příběhy
Série: Lovkyně snů
Počet stran: 215
Nakladatelství: Fragment, 2011

Anotace: Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...


Stručný děj
Janie se snaží žít jako normální 17-letá dívka, ale není to tak jednoduché.. Patří k těm chudším lidem. její matka se o ní nějak moc nestará a tak si musí Janie sama vydělat peníze na tom, aby mohla jít na vysokou školu, a ještě je tu jedna věc - propadává se do snů cizích lidí.. Ne vždy, jsou ty sny hezké. Prožívá hrozné noční můry, také ,,lechtivé'' chvíle, apod.. Každý člověk by to psychicky nevydržel, ale ona to ale zvládá. Ale určitě potřebuje pomoci.. 
Když se do jejího života přidá tajemný Cabel, po čase mezi nimi vzniká zvláštní vztah. Někdy neví, co si o Cabelovi má myslet.. 

Hlavní postavy
Janie - hlavní postava celé knihy. Docela jsem jí měla ráda, byla v pohodě.
Cabel - toho jsem moc nemusela.. Nevím proč, ale nebyl mi sympatický.. Přítel Janie.

Něco málo o autorce
Americká autorka Lisa McMannová se narodila 27. února 1968 v Holandsku, a momentálně žije v arizonském Phoenixu. Její první román Wake (Procitnutí) se umístil na předních místech žebříčku najprodávanějších knižních titulů pro děti, New York Times Bestsellers. Inspiraci na napsání knihy získala ve vlastním snu, kde se jí zdálo, že vstoupila do manželovo snu. Tato matka dvou dětí se věnuje také psaní povídek, esejí a literatury faktu. Romány jsou určené mládeži, povídky jsou spíše pro starší generace.

Můj názor
Tato kniha byla velice zajímavá, to musím uznat. Nebyla úplně nejlepší, ale ani ne nejhorší. Prostě takový průměr.. Měla velice zajímavý děj a docela se mi líbila. 

Moje hodnocení: 3/5
Hodnocení obálky: 4/5

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang