pátek 26. dubna 2013

Motýlí křídla

Autor: Veronika Bicker
Překladatel: Bezděková Alena, Dagmar Steidlová
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 168
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Schmetterlingsschatten
Hodnocení obálky: 5/5

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...


Recenze: Elena přijde o sestru při nehodě na motorce. Když je pátrání tak nějak uzavřeno, je v místním lese nalezena další mrtvá dívka. Je to přesně rok, co zemřela její setra a je objevena další mrtvá dívka. Elena začne mít pocit, že to není jenom nějaká nehoda..
Eleně začnou chodit dopisy, ale je nejhorší, že od anonymního odesílatele... Matka to ale se svou    starostlivostí opravdu hodně přehání...O Elenu se začne zajímat starší kluk jménem Tristan, který se právě přistěhoval z jiného města. Elena je z něho celá unešená, a začne zapomínat na své dobré kamarády : Vivienne a Tima.
Timovi se také Elena líbí, a není moc rád, když má o Elenu zájem Tristan. Také Vivienne se Tristan moc nezamlouvá..
Matka Eleny ale není ráda, že se Elena stýká s Tristanem. Elena se začne stýkat s partou Tristana, a snaží se do party dostat.. Celou dobu se ale snaží odhalit děsivé tajemství sestřiny smrti.. Co za tajemství Elena zjistí? Jak to dopadne?

--------------------------------------------

Veronika Bicker se narodila v roce 1978 v Karlsruhe. Psala a četla již od svých čtyř let. Ve školním věku psala povídky jako vánoční a narozeninové dárky pro své přátele.
Od roku 2001 publikovala mnohé příběhy ve fanzinech a antologiích. V roce 2006 dokončila studium ekologie a začala se psaní věnovat na plný úvazek. První román s názvem Schmetterlingsschatten (v českém překladu Motýlí křídla) vydala o dva roky později.
Autorka žije nyní společně se svým manželem v Cáchách a věnuje se převážně oblasti fantasy a science fiction.


--------------------------------------------

Začnu obálkou. Obálka moc dobře ladí k příběhu a je taková pěkná, jednoduchá. Není přeplácaná. Všechny obálky knih z edice Thriller jsou moc pěkné a jednoduché, a to se mi líbí. 

Děj se mi celkem líbil, ale nebyl úplně nejlepší. Byla to taková velmi dobrá oddychovka na jeden večer. Příběh se četl velmi, ale velmi rychle.. Určitě knihu vřele doporučuji. Stojí za přečtení. :) Ještě se zmíním, že z edice Thriller jsem četla knihu Mrazivé léto, a ta se mi moc líbila. Této knize dávám hodnocení 7/10.

--------------------------------------------

  • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang