neděle 14. dubna 2013

Paladinovo proroctví: Probuzení

Autor: Mark Frost
Překladatel: Jan Kozák
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 400
Nakladatelství: Jota, 2013
Původní název: The Paladin Prophecy

Anotace: Patnáctiletý Will West žije podivný život, stěhuje se z místa na místo a netuší proč. Rodiče po něm chtějí, aby ve škole nevybočoval z průměru, a také v běžeckém družstvu by neměl moc vynikat. Jenže potom se Will zapomene a při celostátním inteligenčním testu získá nejvyšší počet bodů v historii.
Uchází se o něj exkluzivní gymnázium, Centrum integrovaného studia, a sledují ho podezřelí muži v černých autech. Když najednou přijde o rodiče, musí do nové školy uprchnout, aby si zachránil holý život. Tam postupně zjišťuje, že není jako ostatní – takové fyzické a mentální schopnosti by prostě člověk neměl mít. Iluze bezpečí velmi rychle pomine. Will se opět stává středem zájmu – ale koho vlastně? Kdo jsou jeho nepřátelé a co od něj vůbec chtějí? Postupně vychází najevo, že uvízl v boji mezi titánskými silami, který zuří celá tisíciletí.

Recenze: Začnu tím, že Will je normální 15-letý kluk, který se drží své knihy pravidel, kterou napsal jeho otec. 
S rodiči se pořád stěhují na jiná místa a Will neví proč. Také po něm rodiče chtěli, aby se pořád držel průměrných výsledků jak ve škole tak v běhu, aby nevybočoval z davu.. Divné, že..?
Jenže při testu dostal hodně vysoký počet bodů, což je u normálních žáků neobvyklé, a ještě se to nikomu nepodařilo. Začíná se o něj zajímat  soukromá přípravná akademie, díky tomu vysokému počtu bodů v testu.
O Willa se ale také zajímají tajemní muži v černých autech. Co jsou vlastně zač..?
Jednoho dne přijde o oba rodiče.. Uniká do akademie..
V akademii postupně zjišťuje tajemnou věc, o které by se radši dozvědět nechtěl..

„Mark Frost stvořil báječně prokomponovaný a vzrušující příběh o tom, jak výjimečně nadaný chlapec zjišťuje pravdu o své rodině… a o sobě. Je plný nečekaných záhad a originální mytologie. Neskutečně napínavá jízda. Už se moc těším na další pokračování!“
Chris Columbus, režisér filmu Harry Potter a kámen mudrců


Přesně jak řekl pan Ch. Columbus, je to velmi vzrušující příběh.. Velice se mi líbil a byl hrozně originální a unikátní. První půlka je trochu nudná, ale určitě čtěte dál, protože druhá půlka knihy je přece jenom dějově o něco lepší a akčnější.. Ten začátek je takový složitější a zamotaný, takže jsem ho nejdřív moc nepochopila, ale pak se to začalo postupně rozvíjet a já zjišťovala další a další tajemné věci.. 

PRAVIDLO č. 3: NEUPOZORŇUJ NA SEBE.

V knize Paladinovo proroctví: Probuzení se objevuje dohromady 98 různě rozmístěných pravidel a na konci knihy je všech těch 98 napsáno pohromadě, podle čísla. Kniha je tím velice zajímavá a čte se rychle. Strašně moc se těším na další 2 díly, které mají u nakladatelství Jota vyjít. 

Trailer ke knize (úžasný): 

Moje hodnocení: 10/10
Hodnocení obálky: 4/5
Délka četby: 3 dny

Tímto bych chtěla poděkovat internetovému knihkupectví knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu si můžete zakoupit zde.

Tuto knihu vydalo nakladatelství Jota v březnu roku 2013. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang