neděle 28. dubna 2013

Prokletí ohně

Autor: Martina Wolfová
Překladatel: -
Vazba: brožovaná
Počet stran: 222
Nakladatelství: Metafora, 2012
Původní název: Prokletí ohně
Hodnocení obálky: 4/5

Když Cora uteče od svého násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu. Co však mají znamenat znepokojivé vize, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum?
Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě.
Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři – třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky.


Recenze: Čím bych tak začala... Už to mám!

Na knihu jsem se chystala už dlouho, ale u nás v Teplicích ani v okolí jí prostě neměli.. :( Tak jsem si řekla, že si napíšu o recenzní výtisk.

Coru vlastně týrá její manžel a jedné noci ji dokonce i znásilní. Cora se rozhodne, že uteče ke svému otci. 2 roky se ale se svým otcem neviděla. I tak získá svůj starý dětský pokoj v otcovo domě. Konečně byla doma a v bezpečí, nikdo jí konečně nebude týrat.. Ale má vidiny, v kterých se objevují záhadné bytosti z historie. Mohl jí takový stres připravit o rozum?
Bývalý přítel Cory, William jí nabídne pomoc a ona neodmítne. Ona je jeho žena života. William je učitel historie na univerzitě a později se to rozhodně bude hodit.. Jen William může rozluštit poselství, které se jí snaží lady Christabel předat. Co je to za poselství?

Toto není jediná záhada v knize.. Jak zemřela její matka? Najde Cora štěstí po boku muže, nebo bude jako ženy před ní? To se dozvíte, když si knihu přečtete.. :)

-----------------------------------------------------

Něco málo o autorce

Narozena v roce 1979 v Karviné, nyní žije s manželem a synem v Havířově. Civilním jménem Martina Szerudová. Vystudovala všeobecné sedmileté gymnázium v Českém Těšíně, poté úspěšně absolvovala studium na Slezské univerzitě v Opavě, obor historie-muzeologie. V současné době je na volné noze, věnuje se rodině a psaní.

-----------------------------------------------------

Příběh se mi četl velice dobře! Vlastně asi (nevím) nikdy jsem nečetla knihu s trochou historie. Cora byla fajn dívka a Will byl úžasný. :) Nápad autorky, napsat tuto knihu byl velice skvělý, a já jsem ráda, že kniha existuje, protože se mi vážně velmi líbila.. :) Knize proto dávám hodnocení 10/10. :) 

-----------------------------------------------------
  • Tímto moc děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí výtisku knihy k recenzi.
  • Tuto knihu si můžete zakoupit ZDE

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang