neděle 28. dubna 2013

Říše temnot: Tajemství upírů

Autor: L. J. Smith
Překladatel: Milena Hordinová
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment, 2012
Hodnocení obálky: 5/5

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? 

První díl tajemné série Říše temnot.Recenze: Teprve šestnáctiletá Poppy se dozví, že má rakovinu slinivky, ovšem jí zbývá jen pár týdnů života. Je z toho celá špatná ( vůbec se jí nedivím, byla bych taky) a připravuje se na smrt.
Poppy má kamaráda Jamese, který je divný, tajemný a Poppinin bratr Phillip ho nemůže vystát, ale i přesto ho má ráda, a delší dobu je do něj zamilovaná.. James se kvůli Poppy vykašle na pravidla svého světa. jen proto, aby Poppy zachránil. James také zajde za svým otcem a za čarodějkou a otec mu řekne, ať jí zkrátí trápení a ať jí zabije sám..
James má plán - řekne jí, co je doopravdy zač. Je totiž upír a chtěl by Poppy přeměnit. Samozřejmě Poppy zemřít nechce, a tak nabídku přijme. Jenže tímto poručil James zákony Říše temnot.. Co se stane, když někdo poruší zákony Říše temnot...?
Myslíte, že se proměna Poppy v upíra povede? Dokáže se Phillip srovnat s pravdou, s tím, že se jeho sestra stala upírem? O této nepovolené proměně se dozví rada Starších. Právě rada Starších trestá porušení zákonů.. Jak to dopadne?

-------------------------------------------------------------------

Oficiální stránky L. J. Smith: http://www.ljanesmith.net/
Také tu máme české stránky: www.upiri-deniky.cz/rise-temnot , které vytvořilo nakladatelství Fragment, a jsou moc povedené. 


Toto je vlastně první díl série Říše temnot. Další díly se pak jmenují: Prokleté sestry, Černá magie a Tajemný anděl. Další, tedy 5. díl vyjde v říjnu tohoto roku s názvem ,,Lovci zla''.

-------------------------------------------------------------------

 L. J. Smithová, je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance. Mezi její nejznámnější sérií jsou velmi populární Upíří deníky a Stefanovy deníky, pak také ještě vydala další série např. Temné vize, Říše temnot nebo Tajný kruh. O tom, že jsou její knihy slavné, svědčí i to, že velká část z nich byla nebo ještě je bestsellery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Super, super, super! Jak obálka tak příběh. Bylo to velmi zajímavé. Moc se mi to líbilo a určitě si přečtu další díly, na které se velmi těším. A doufám, že budou stejně tak dobré, jako Tajemství upírů. Dávám této knize hodnocení 10/10.

-------------------------------------------------------------------

 • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
 • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

2 comments:

 1. Rozhodne veľmi dobrá séria, niekedy mi pripadalo, že to ani nenapísala Smithová 8D 2ka sa mi dokonca lúbila viac a na 3ku sa už moc teším 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba Upíří deníky se mi vůbec nelíbily, ale tato série je dokonalá. :) Na dvojku se hrozně těším! :)

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang