pondělí 15. dubna 2013

Údolí nočních papoušků / Itikani

Autor: Stanislav Moc
Překladatel: -
Vazba: Pevná
Počet stran: 270
Nakladatelství: Šulc-Švarc, 2010
Původní název: Údolí nočních papoušků
                            Itikani

Anotace: Osudy hlavních hrdinů jsou ovlivněné magií, jejich tajemstvím je zázrak lásky a přátelství.. V Údolí nočních papoušků si čeští emigranti s jinými vyznavači volného života koupili farmu v australské divočině, k vlastní smůle na místě, kde jsou zásoby vody a nerostů. Kamarádské soužití v osadě zničí spekulanti, kteří se chtějí zmocnit jejich bohatství, ale nepodaří se jim, aby se aspoň někdo nepostavil na odpor. Druhý román o lásce Itikaniho a Lamary vznikl z legend a vyprávění domorodců. Nesmrtelní milenci, kterým nebylo štěstí přáno, si magií otevřeli cestu k jiným světům a úžasnému zázraku lásky.
Dva románové příběhy velkého dobrodružství jsou zasazeny do prostředí australské divočiny, kde žijí mezi původními domorodci i Češi.

Recenze: Velice zajímavé, dobrodružné příběhy! Jde v nich od zázraku lásky až do poznání, co smysl života ničí a co životu škodí.
První příběh pod názvem Údolí nočních papoušků se odehrává v nějaké australské divočině, a žijí tam Češi.
Češi si tam s nějakými vyznavači koupili velkou farmu uprostřed, myslím že, údolí s malou, ale divokou řekou. Najdou tam vzácnou vodu a také nějaké vzácné suroviny, a přátelství se později změní v nepřátelství. Začnou spolu soutěžit... Sam objeví údolí, kde žijí noční papoušci..Jak to vše asi dopadne..?

Druhý příběh je o tom, že Lamara a Itikani jsou pár stejně jako třeba Romeo a Julie. Jsou sice z odlišné kultury, ale jsou oba úžasně krásní. Dobrodružství opepřené magií, láskou.

Dva románové příběhy velkého dobrodružství jsou zasazeny do prostředí australské divočiny, kde žijí mezi původními domorodci i Češi.

Oba dva příběhy Údolí nočních papoušků / Itikani jsou úžasné, moc se mi líbily. Byli sice spíše pro starší čtenáře, ale i tak se mi moc líbily.

Něco málo o autorovi: Stanislav Moc se narodil za německé okupace roku 1945 v Praze a za ruské okupace v šedesátém osmém odešel do Austrálie. Tam prožil život bez okupací a navíc mohl poznat alespoň zbytky upadající domorodé kultury, z níž se mnohému přiučil nejen o životě vůbec, ale i o sobě a své bývalé vlasti. Je otcem tří dětí a s australskou manželkou žije na východním pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii

Moje hodnocení: 4/5
Hodnocení obálky: 2/5
Délka četby: 2 dny

Tímto bych chtěla poděkovat internetovému knihkupectví knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu si můžete zakoupit zde.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang