čtvrtek 18. dubna 2013

Věk magie: Bájná pečeť

Autor: Bernd Perplies
Žánr: Dobrodružný, fantasy
Série: Věk magie
Počet stran: 424
Nakladatelství: Fragment, 2012

Anotace: Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?

Stručný děj
Jonathan bydlí v Londýně a vede si poklidný život. Chce už konečně zažít nějaké to ,,dobrodrůžo''.
Když se jednoho dne prochází po Londýně, tak v jedné velmi malé, zapadlé uličce narazí na skoro mrtvého muže. Muž mu daruje artefakt v podobizně tajemného prstenu. Stařík ještě řekne nějaká záhadná slova před svou smrtí.. Co to mělo znamenat? Mělo to určitý význam? Prsten s sebou nese nový začátek velkého dobrodružství..

Hlavní postavy
Jonathan - hlavní hrdina celé knihy, spíše série..

Něco málo o autorovi
Bernd Perplies se narodil v roce 1977 ve Wiesbadenu. Vystudoval filmové vědy a germanistiku v Mainzu. V současnosti pracuje v Německém filmovém institutu (Deutsches Filminstitut) ve Frankfurtu nad Mohanem jako redaktor filmového portálu www.filmportal.de a příležitostně pracuje jako překladatel. Jeho debutem byla trilogie Tarean.

Můj názor
Hodně podobné jako Verneovky. Nemůžu si pomoci, ale bylo to strašně podobné. Neříkám, že to bylo špatné, naopak bylo to zajímavé, ale divně napsané. Obálka je moc pěkná, přesně se hodí k takovéhle knize. 

Moje hodnocení: 2,5/5
Hodnocení obálky: 3/5

2 comments:

  1. Verneovky mám rada 8) Knihu mám doma, ale ešte som ju nečítala. Vyzerá celkom fajne, tak ktovie či ma bude baviť 8)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já také. :) Kniha byla dobrá. :) Určitě si ji přečti. :)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang