neděle 19. května 2013

Hraničářův učeň: Hořící most

Autor: John Flanagan
Překladatelka: Zdena Tenklová
Vazba: vázaná
Počet stran: 259
Nakladatelství: Egmont, 2005
Hodnocení obálky: 4/5

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky.

Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily.

Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenskému království hrozí krutá porážka – pokud naši dva přátelé nepodniknou něco, aby jí zabránili!

Recenze: Znova se potkáváme s postavami - Willem, Haltem, Gilanem a Horácem. Také tu je nová, zajímavá postava - Evanlyn, která se zpočátku zdá hrozně namyšlená ale poté zjišťujeme že není...

V knize je plno hrdinů, s kterými jsme se setkali už v prvním díle. Kniha je vlastně o bitvě. Ještě že jen o jediné bitvě..

John Flanagan je velice dobrý spisovatel a když začíná být kniha tak trošku pro čtenáře nudná, začíná se otáčet celý příběh k napětí. John dokáže přesně vystihnout tu dobu, kdy se čtenář začne nudit.

V knize se dozvíme mnoho informací k výcviku na hraničářského učně, tak jako v prvním díle. Změní se však ale učitel a prostředí příběhu...

K výcviku přiberou nového učně - Horáce. Je sice trochu natvrdlý a divný, ale je velmi věrný a oživuje tento příběh, je také srandovní. Horác a Gilanem pomáhají Willovi najít ,,vnitřní jistotu'', kterou Will ztratil během osobního selhání. Na začátku se totiž Will dostane do nebezpečí a dostane strach. Nedivím se mu... Will to ovšem ale bere tak, že Halta zklamal...

----------------------------------------------------

O autorovi: John Flanagan zahájil svoji pracovní dráhu jako reklamní autor. Pracoval v agenturách v Londýně, Sydney a Singapuru, potom přešel na volnou nohu. Začal psát televizní scénáře a byl hlavním autorem australské nejdéle vysílané situační komedie Haló, tati!
Během pestré kariéry psal John reklamní slogany a scénáře, komerční prezentace, scénáře zábavných pořadů a jednou dokonce i projev guvernéra státu Nový Jižní Wales.
Sérii Hraničářův učeň začal psát, aby svého dvanáctiletého syna Michaela přilákal ke čtení. Původně obsahovala dvacet povídek, které John později přepracoval na první díl Hraničářova učně s názvem Rozvaliny Gorlanu. Brzy následovaly další díly. Jeho syn, nyní třicetiletý, je nadšeným čtenářem všech těchto knih.
John žije se svou ženou Leonií v Manly, přímořském předměstí Sydney, a v současné době píše další díly.
V roce 2012 by se měl o této sérii natáčet celovečerní film.

----------------------------------------------------

Můj názor: První díl jsem četla.. už ani nevím kdy, ale je to hóódně dlouhá doba a líbil se mi. Tato se mi až zase tak nelíbila, ale nebyla špatná. Šlo tam hlavně o výcvik na hraničářova učně a o bitvu. 
Název Hraničářův učeň: Hořící most ale vypovídá o ději v knize, což je rozhodně divné a hodně lidí to kritizuje...
Obálka je úžasná, moc se mi líbí ty barvičky ohně. Takové pěkně výrazné. I Will je na té obálce pěkně sladěný. Knize dávám celkové hodnocení 6/10 hvězdiček. 

----------------------------------------------------
  • Tímto bych chtěla poděkovat internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang