pátek 24. května 2013

Hraničářův učeň: Obléhání Macindawu

Autor: John Flanagan
Překladatelka: Zdena Tenklová
Vazba: vázaná
Počet stran: 319
Nakladatelství: Egmont, 2010
Původní název: Ranger's Apprentice: The Siege of Macindaw
Hodnocení obálky: 2/5

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království.
Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost - a příjezd dávného přítele - jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.

Recenze: Willovi na pomoc vyráží jeho starý kamarád Horác.. Když se Willovi podaří spojit s Alyss, začnou si posílat velmi tajné zprávy.
Malcolm dá pomocí těch tajných zpráv černý kámen, který by ji měl pomoc před Kerenovým kamenem.. Alyss spolu s Malcolmem dávají Kerenovi falešné informace a on jim to zpočátku uvěří.
Horác se konečně dostává k Willovi. Se Skandijci, kteří jsou ubytovaní blízko Macindawu, se snaží dobýt hrad zpět.. Podaří se jim to?

Alyss se opakovaně dostává pod vládu Kerenova kamene.. Když je hrad obléhán, ztratí ten svůj černý kámen od Malcolma.. Dostane se Alyss z Kerenovy nadvlády?


------------------------------------------------

O autorovi: John Flanagan zahájil svoji pracovní dráhu jako reklamní autor. Pracoval v agenturách v Londýně, Sydney a Singapuru, potom přešel na volnou nohu. Začal psát televizní scénáře a byl hlavním autorem australské nejdéle vysílané situační komedie Haló, tati! 
Během pestré kariéry psal John reklamní slogany a scénáře, komerční prezentace, scénáře zábavných pořadů a jednou dokonce i projev guvernéra státu Nový Jižní Wales.
Sérii Hraničářův učeň začal psát, aby svého dvanáctiletého syna Michaela přilákal ke čtení. Původně obsahovala dvacet povídek, které John později přepracoval na první díl Hraničářova učně s názvem Rozvaliny Gorlanu. Brzy následovaly další díly. Jeho syn, nyní třicetiletý, je nadšeným čtenářem všech těchto knih.
John žije se svou ženou Leonií v Manly, přímořském předměstí Sydney, a v současné době píše další díly.
V roce 2012 by se měl o této sérii natáčet celovečerní film.

------------------------------------------------

Můj názor: Tenhle díl - Hraničářův učeň: Obléhání Macindawu se mi popravdě moc nelíbil. Četla jsem ho hrozně dlouho. 5 dní...uff.
Řešení zápletky v této knize je děsné, ale funguje.. 
Předchozí díly se mi líbily ale tento opravdu moc ne. Určitě si ale časem přečtu i další díly.. Knize dávám 4/10 hvězdiček. 

------------------------------------------------

  • Tímto bych chtěla moc poděkovat internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang