úterý 7. května 2013

Kruh

Autor: Sara B. Elfgrenová, Mats Stranberg
Žánr: fantasy, tajemno, dobrodružný
Série: Kruh
Počet stran: 520
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012

Anotace: Engelsfors, město, které buď milujete, nebo nenávidíte. Většina tamních obyvatel ho spíš nenávidí. Právě tam se díky krvavému měsíci sejde v zábavním parku šest dívek, které nemají vůbec nic společného. Netuší, jak se tam dostaly ani co je tam táhlo. Jejich osudy jsou však náhle propojeny. Odpovědí na otázky se jim nedostává, vědí jen, že ať se stane cokoliv, musí stát při sobě a postavit se zlu, které v Engelsforsu přebývá.

Stručný děj
Děj se odehrává v městečku obklopeném hlubokými lesy, v kterých  velice často lidé zabloudí a navždy zmizí.. Skoro všichni místní lidé by bydleli raději jinde. Městečko se jmenuje Engelsfors. Krásné jméno, že? Ale to se tam odehrává krásné není.. Má kolem 13 000 obyvatel a hodně z nich je nezaměstnaných. Místní továrnu zavřeli již před 25 lety.. Je tam jen pár pizzerií. Velké dálnice a železnice vedou hranici prostředkem města.. 
Jedné noci je svedeno šest dívek do zrušeného zábavního parku. Dívky se spolu nekamarádí, ale chodí do stejné školy. A také vůbec netuší, jak se v tom zábavním parku ocitly... 
Dozví se že jsou Vyvolené. Vyvolené pro záchranu světa (nebo jinak řečeno: jsou čarodějnice).
Vanessa, Rebeka, Ida, Minoo, Linnéa a Anna-Karin = to jsou Vyvolené. 
Všech 6 dívek si musí vzájemně pomáhat, protože jinak zemřou..  

Hlavní postavy
Vanessa, Rebeka, Ida, Minoo, Linnéa a Anna-Karin

Něco málo o autorech
Mats Strandberg již dříve napsal Jaktsäsong (Lovecká sezona) , Bekantas bekanta (Známí známých) a Halva liv (Polovina života) . Toto je jeho první román pro mládež. 
Sara B. Elfgrenová je scénáristka.

Můj názor
No, co bych dodala. Kniha byla velice zajímavě napsaná. Je psaná z pohledu každé z šesti dívek. 
Příběh je napínavý až do úplného konce, což se mi moc líbilo. Knihu bych doporučila jak YA čtenářům, tak také dospělým čtenářům. 

Moje hodnocení: 3/5
Hodnocení obálky: 5/5

2 comments:

  1. Obálka je krásna! A mne sa kniha tiež páčila, ale čakala som od nej viac. Al keď tak nad tým rozmýšľam, tak z odstupom času sa mi páči čím ďalej, tým viac. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím s tou obálkou. :) Já se těším až si přečtu další díl. :)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang