pondělí 20. května 2013

Legenda

Autor: Marie Lu
Žánr: dystopie
Série: Legenda
Počet stran: 280
Nakladatelství: CooBoo, 2013

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
♥ ♥ ♥ ♥

Na území bývalých Spojených států se nyní nachází Republika. Děti se ve věku 10 let zúčastní Zkoušky, která je buď navrhne jako jedince na obranu vlasti nebo ho totálně odrovná a strhne ho úplně na dno.. U zkoušky člověk může dosáhnout nejvýše 1500 bodů ale skoro nikdo toho nedosáhl až na jednu dívku jménem June, která pro svou vlast žije stejně jako její bratr Metias. 
Naopak Day žije na útěku před nespravedlností Republiky.. 

Oba žijí úplně odlišné životy, že? June by byla schopná za Republiku zemřít a Day je nejznámější a nejhledanější zločinec Republiky. Ona by ho chtěla za každou cenu chytit a nechat ho zavřít, protože si myslí, že právě Day zabil jejího bratra Metiase.. Byl to ale doopravdy Day?

Jednou se June vydá na misi a převlékne se za dealera léků proti epidemii, protože Dayův bratr Eden je nakažený. Day jí začne důvěřovat, dokonce se i políbí, ale ona na něj potom pošle vojáky z Republiky a zatknou ho..

To ještě ale June neví, jak je Republika zvrácená a co všechno před ní utajovala...

♥ ♥ ♥ ♥

Marie Lu se narodila nedaleko Šanghaje, když však začala studovat v USA na University of Southern California, usadila se v kalifornské Pasadeně.
Předtím, než se začala věnovat psaní na plný úvazek, pracovala jako umělecký ředitel ve společnosti věnující se vývoji videoher. Píše knihy pro mladé a zaměřuje se především na dystopie (fiktivní společnost, která se vyvinula špatným směrem – často do diktatury).
Její prvotina Legenda je součástí stejnojmenné trilogie a odehrává se v temné budoucnosti, kdy jsou Spojené státy rozděleny mezi dva soupeřící národy.

Ještě před knihou Marie vymyslela hru Cities of Legend, která jí prý hodně pomáhala při psaní knihy. Hru najdete ZDE a stačí jen kliknout na tlačítko ,,Hrát hru''.

♥ ♥ ♥ ♥

◄ Na tomto obrázku vidíte 2. díl, který už v Americe vyšel, ale u nás vyjde v září tohoto roku. (TAK DLOUHÁ DOBA!) 

A na tomhle obrázku můžeme ► 
vidět obálku 3. dílu, která byla zveřejněna nedávno. 3. díl u nás vyjde v lednu příštího roku. (2014)
Obálky se mi líbí stejně jako u 1. dílu, což znamená že obálkám této úžasné dystopické série dávám hodnocení 100%. 

♥ ♥ ♥ ♥

Ze začátku se mi Legenda nějak moc extra nezalíbila ale když jsem četla dál a dál tak jsem se do ní začala ''vžívat'' a začalo to být velmi napínavé a hodně dobré. Po dočtení knihy se uvnitř mně udělal takový zvláštní pocit a v duchu jsem si začala říkat: Chtěla bych v tomto světě žít? Ale co když to tak jednou v budoucnosti bude?. 

Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně a splnilo se! Legenda není jen tak obyčejná dystopie, je to zvláštní příběh, který ve Vás zanechá divný pocit, ale u dystopií to tak prostě už bývá. Opravdu kvalitní kniha pro příznivce dystopií. Knize dávám 10/10 hvězdiček. 

4 comments:

  1. Toto si raz prečítam, má to super nápad a dystópie milujem 8)

    OdpovědětVymazat
  2. Teším sa na ňu :) Mám ju na najbližšom to-read liste

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang