pátek 10. května 2013

Percy Jackson: Moře nestvůr

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: pevná s přebalem
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fragment, 2010
Původní název: Percy Jackson: Sea of Monsters
Hodnocení obálky: 4/5

Mytologické bytosti ožívají...
Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...

"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy. 
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu. 
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"

Recenze: Poprvé za celou dobu, kdy Percy chodí skoro celý rok do školy to vypadá, že dokončí jeden ročník bez toho, aby se něco stalo. Omyl. Ani 7. ročník Percy nedokončí. Úplně poslední den ve škole na něj při vybíjené zaútočí Laistrygoni a snaží se Percyho za každou cenu zabít. Normální lidé ale mýtické bytosti nevidí a Laistrygoni ten všechen nepořádek svedou na Percyho. Naštěstí ho ale Annabeth přijde zachránit, a Percy spolu se svým dobrým kamarádem Tysonem odjedou s Annabeth do tábora polokrevných, kde se děje něco hodně divného.. Tábor polokrevných je v nebezpečí, protože někdo otrávil Thaliin strom, který byl ochranou tábora, aby se dovnitř nedostali žádné nestvůry. Také Cheirón je odvolán z tábora a na jeho pozici nastupuje ten nejpříšernější muž, Tantalos. (Já ho tak nesnášela..!) Je co nejrychleji potřeba zachránit Thaliin strom, jinak celý tábor brzo zanikne..

Percy také zjistí, že Tyson je kyklop a také jeho bratr. Percymu se samozřejmě všichni v táboře smějí. Kyklopové jsou totiž považováni za méně cenné, protože vyrůstají na ulici. Tyson je ovšem ale jiný, hodný, milý a.. no prostě jiný. :)
Percymu se po nocích zdají divné sny, kde se objevuje Grover a je v nebezpečí. Když jednoho dne k němu začne Grover v tom snu mluvit. Uvěznil ho kyklop jménem Polyfemos, který jí satyry, ale o Groverovi si myslí, že je kyklopka a chce si ho vzít. Percy ho chce vysvobodit a s Annabeth také zjistili, že Polyfemos má zlaté rouno, které by mohlo vyléčit Thaliin strom.

Percy se chce vypravit na cestu za Groverem a zlatým rounem, ale to mu v táboře nedovolí a místo toho na něj pošlou Clarrise. Clarrise je dcera Árese, boha válek.
Percymu to ale nedá a s pomocí Herma se vydávají - Annabeth, Percy a Tyson na výpravu. Musí se dostat do Moře nestvůr, které leží v Bermudském trojúhelníku. Při cestě se také setkávají s Lukem, který nejspíš otrávil Thaliin strom. Luke je uvězní, ale naštěstí se dostanou z jeho spárů. Luke má v plánu přivést zpět na povrch titána Kronose, a ten nemá žádné dobré úmysly.. Jen ty špatné. Při cestě potkají Clarrise. Společně doplují skoro až k moři nestvůr, ale jejich loď je zničena a vypadá to, že přežili jen Annabeth a Percy..

V Moři nestvůr na Percyho a Annabeth čeká mnoho překvapení a také mnoho nástrah. Odolají např. nymfám a nakonec se dostanou až k Polyfémovi. Tam objeví Clarrise a Grovera v zajetí. Stále si chce Polyfémos Grovera vzít a Clarrise chce jako hlavní jídlo na svatební hostinu. Naštěstí mu ale všichni společně utečou i se zlatým rounem.

Tábor je tím pádem zachráněn a strom vyléčen, Cheirón se vrací zpět, jupí. :) A jedna nečekaná věc, Thalia se objeví živá a né už jako strom, což není normální.

Ale Kronos se stále snaží povstát...


-------------------------------------------------------

Také se zde zmíním o filmovém zpracování této knihy. Film se právě dotáčí a na celý film se můžeme těšit již 15. srpna tohoto roku. Samozřejmě tam budou hrát stejní + nějací noví herci. Informace a nějaké fotky najdete v mém článku ZDE.

-------------------------------------------------------

O autorovi: Rick Riordan se narodil roku 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.

Rickovo oficiální webová stránka --> http://www.rickriordan.com/home.aspx.
Stránka série Percy Jackson --> http://percyjacksonbooks.com/.
Oficiální stránka Percyho na facebooku --> https://www.facebook.com/PercyJackson.

Česká stránka od Fragmentu série Percy Jackson --> http://www.percy-jackson.cz/.
Najdete tam všechny informace o knihách Ricka Riordana, hry, něco o filmu, atd..

-------------------------------------------------------

Knihu jsem si velice oblíbila, byla celkově napsaná velmi dobře a líbila se mi. Kniha je prostě velmi dobře čtivá. Charaktery jsou velmi dobře vymyšleny a ta řecká mytologie spojená s dnešním moderním světem se mi moc líbila. Někomu se také kniha může zdát spíše pro mladší čtenáře a někomu zase pro starší. Také jsem se dozvěděla nějaké nové věci z mytologie. A hned dnes se pustím do 3. dílu s názvem ,,Prokletí Titánů'', na který se moc těším. Knize dávám hodnocení 10/10 hvězdiček.

-------------------------------------------------------
  • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang