neděle 12. května 2013

Percy Jackson: Prokletí Titánů

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná s přebalem
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment, 2010/2011
Původní název: Percy Jackson and the Titan's Curse
Hodnocení obálky: 5/5


Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných, už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? 
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?

Recenze: Tento díl se odehrává těsně před Vánoci ve vojenské akademii, takže je to změna od předchozích dvou dílů, které se odehrávají o letních prázdninách v Táboře polokrevných.
V tomto díle je Percymu skoro 14 let, takže už je o dva roky straší než v prvním díle.

Dostane spolu s Annabeth, Groverem a i Thalií (Diovou dcerou, kterou vyléčilo zlaté rouno v předchozí knize) úkol: najít na jedné škole dva polokrevné sourozence di Angelovy a přivést je bezpečně do tábora polokrevných. Při cestě se ale Annabeth ztratí (spadne z útesu do moře) a nejsou po ní žádné stopy.
Při cestě nazpátek se je ale pokusí zastavit nestvůra. Přijdou jim na pomoc Artemidiny lovkyně. Bianca di Angelo se přidá k lovkyním , na celém světe se objevují titáni a další nestvůry, Artemis se musí vydat na lov hnusných nestvůr a Orákulum předpoví temné proroctví..

Z tábora se vydá nová záchranná skupinka ve které jsou Bianka, Zoe Večernice a další, aby zachránili bohyni Artemis která je ve velkém nebezpečí.
Percy není takový, aby nechal Annabeth ve štychu a vydává se na další výpravu. Tentokrát ale nikdo o jeho výpravě neví. To ale neví, jak se všechno pěkně zkomplikuje... Jak to dopadne? Zachrání Percy Annabeth?

---------------------------------------------------

O autorovi: Rick Riordan se narodil roku 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.

---------------------------------------------------

Tato kniha mě zatím bavila nejvíce, protože byla hodně napínavá a čtivá. Jde vidět, že série se blíží ke konci, protože díl byl napínavý a vy se od něj nedokážete odtrhnout, takže to máte přelouskané hned. V knize se objevuje hodně nových postav. Annabeth si v tomto díle moc neužijeme, protože se ztratila. Percy hodně rychle dospívá a uvědomuje si důležité věci. 
V této knize jde do tuhého.. Je tu také malilinko romantiky, ale Rick nezapomíná na dobrodružství a napětí, což je jen dobře.

Rick je prostě mistr na řeckou mytologii, protože takovou knihu by málokdo napsal. Hrozně jsem si oblíbila řeckou mytologii jen díky této sérii.

Určitě si tuto sérii přečtěte, protože je úžasná a já se moc těším na další dva poslední díly této série. Knize dávám hodnocení 10/10 hvězdiček.

---------------------------------------------------
  • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang