neděle 23. června 2013

Eldest

Autor: Christopher Paolini
Překladatelka: Olga Machútová
Vazba: vázaná
Počet stran: 656
Nakladatelství: Fragment, 2005
Původní název: Eldest
Hodnocení obálky: 5/5

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo… Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví, komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou… Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.


☼☼☼☼☼☼

!Kniha Eldest navazuje na Eragona!

Tři dny po válce, kde Eragon zabil stína Durzu. Tři dny po tom, kde Durza zranil Eragona se právě teď ocitáme. Král Vardenů - Ažihad je zabit, a na místo krále nasedá jeho dcera Nasuada. 
Eragon si zklamaně připouští, že zabití Durzy byla jenom šťastná náhoda, a tak se vydává do elfského města Ellesméry, kde se vycvičí v bojovém umění, kouzlech ale i ve starověkém jazyce.. Po celou dobu ho doprovází elfka Arya a trpaslík Orik. 
Galbatorixova dračí vejce se mohou kdykoliv vylíhnout, a proto Eragonův výcvik začíná ihned. V Ellesméře odhalí spoustu překvapení a záhad. 
Eragonův výcvik ale netrvá dlouho, protože se spolu s Orikem a Safirou musí vydat na pomoc Vardenům..

Bratr Eragona - Roran se vrací zpět do Carvahallu, vesničky kde se narodil. Ovšem tam nepobude dlouho, protože na něj král pošle vojáky v čele s Ra'zaky aby ho zajali. Protože ho ale Carvahall nechce vydat, jsou napadeni a snoubenka Rorana je unesena.
Roran svým jediným proslovem přesvědčí stovky lidí, aby utekli pryč z Carvahallu, a vydali se s ním do Surdy k Vardenům... Podaří se jim to?

☼☼☼☼☼☼

O autorovi: Christopher Paolini (nar. 17. listopadu 1983) je americký spisovatel, autor knih Eragon, Eldest, Brisingr a Inheritance. Tyto knihy jsou součástí tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Původně to měla být trilogie, ale třetí díl byl obsáhlejší než autor zamýšlel a rozdělil ho proto ještě do čtrvtého dílu. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Alagaësia.

Paolini se narodil v listopadu roku 1983 v Jižní Kalifornii. Mimo několika let na Aljašce žil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou a kočkou s kokršpanělem v Montaně. K tvorbě ho inspirovala místní nádherná příroda.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Co bych ke knize řekla.. Nádhera, krása, více a více miluji Odkaz Dračích jezdců! Chci další díl. <3 
656 stran ubíhalo velice rychle a já knihu měla přečtenou za 4 dny. Knize dávám 10/10 hvězdiček.
                                                   ☼☼☼☼☼☼ 

  • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang