pondělí 29. července 2013

Brisingr

Autor: Christopher Paolini
Překladatelka: Olga Zumrová
Vazba: vázaná
Počet stran: 656
Nakladatelství: Fragment, 2009
Původní název: Brisingr
Hodnocení obálky: 5/5

Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil...
Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…
Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor.
Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!


☼☼☼☼☼☼


Brisingr začíná hned tam, kde skončil Eldest. Po zkráceném výcviku se Eragon se Safirou vydali na bitvu na Hořících pláních, na pomoc Vardenům. Tam se setkává s Murtaghem, který ho několika věcmi hodně překvapil.. Eragon také slíbí svému bratranci Roranovi, že pomůže zachránit jeho Katrinu před zlými Ra'zaaky. A když bude příležitost, chtěl by je i zabít.

Poté Eragon cestuje do Beorských hor do Färthen Duru, kde pomáhá Orikovi aby mohl Orik nasednout místo mrtvého Hrotgara. Po korunovaci letí spolu se Safirou do Ellesméry, aby se naučil něco nového. Zjistí tam také více informací o své rodině, a kdo byl jeho pravý otec, což ho úplně vyvede z míry, a je pěkně překvapený..

Safira letí s Eragonem zpět k Vardenům, aby jim pomohli na obléhání a útočení Fëinsteru, kde musí zabít dalšího Stína. Podaří se velká bitva? Nebo to nedopadne dobře?

☼☼☼☼☼☼ 


O autorovi: Christopher Paolini (nar. 17. listopadu 1983) je americký spisovatel, autor knih Eragon, Eldest, Brisingr a Inheritance. Tyto knihy jsou součástí tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Původně to měla být trilogie, ale třetí díl byl obsáhlejší než autor zamýšlel a rozdělil ho proto ještě do čtrvtého dílu. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Alagaësia.

Paolini se narodil v listopadu roku 1983 v Jižní Kalifornii. Mimo několika let na Aljašce žil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou a kočkou s kokršpanělem v Montaně. K tvorbě ho inspirovala místní nádherná příroda.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: V této knize Eragon už opravdu dospívá, a tudíž se stává rozumnějším. V Eragonovi a Eldestovi se choval jako puberťák. V této knize chápe mnoho věcí, a stává se silnějším bojovníkem. 
Přece jenom se mi knihy: Eragon a Eldest líbily víc, protože byly více zábavnější a dobrodružnější. Neříkám, že v Brisingrovi nebyly akční a dobrodružné chvíle, to byly, ale ne takové jako v předchozích dvou dílech.. Paolini je výborný spisovatel fantasy literatury, jelikož má velmi velkou představivost, díky ní vytvořil skvělý svět Alagaësie. Uvidíme, jaký bude poslední díl s názvem Inheritance. Tomuto dílu dávám 8/10 hvězdiček.  

☼☼☼☼☼☼

  • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang