pátek 26. července 2013

Chladné ostří

Autor: Franziska Gehm
Překladatelka: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 192
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Tränen Engel
Hodnocení obálky: 4/5

Existuje pouze den. Uplynulá noc není a nikdy nebyla...

Na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera je nalezena pobodaná dívka. Nikdo netuší, kdo mohl šestnáctileté Floře tak ublížit. Policie objeví spoustu stop, přesto se jí nedaří pachatele dopadnout. Opravdu si Flora z noci, kdy byla napadena, nic nepamatuje? Nebo snad mlčí úmyslně?


☼☼☼☼☼☼

Nějaký náhodný chodec nalezne u Telpenského jezera ráno pobodanou dívku. Jmenuje se Flora a je jí 16 let. Ta útok pachatele přežije, ale nic si z uplynulé noci nepamatuje. Alespoň to tvrdí.
Té stejné noci, co je Flora pobodána uniknul z nedalekého vězení zločinec, který byl odsouzen za několik vražd a znásilnění.. Mohl to být právě on, kdo Floru pobodal? V malinkém městečku Telpen jsou totiž všichni obyvatelé přesvědčení, že právě on pobodal Floru..
Celý případ vyšetřuje důstojník Sälzer. Ale on je přesvědčen, že zločinec co uprchl z věznice nebyl pachatelem, který Floru pobodal. Flora nebyla totiž znásilněna.. Sälzer tuší, že za tím stojí něco úplně jiného.. 

☼☼☼☼☼☼

O autorce: Franziska Gehm se narodila v roce 1974 v německém Sondershausenu. Po studiích v Německu, Anglii a Irsku pracovala ve vídeňské rozhlasové stanici, na gymnáziu v Dánsku a v nakladatelství dětských knih. Dnes píše a překládá; se svou rodinou žije v Mnichově. Vydala řadu knih pro děti a mládež, které byly přeloženy do mnoha jazyků. Jedna z jejích knih pro mládež byla v roce 2009 nominována na cenu Hansjörga Martina.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Thriller to ani tak moc nebyl, spíše ta detektivka. Byla to oddychová knížečka. Líbila se mi. Hodí se třeba na pláž nebo na dovolenou. Po celou dobu knihy nevíte, jak tato kniha dopadne, ale najednou přijde zvrat.. Konec je opravdu šokující. Takže doporučuji přečíst. V knize jsou kromě příběhu vloženy také krátké rozhovory svědků atd.. Knize dávám 7/10 hvězdiček, protože se mi opravdu líbila. 

☼☼☼☼☼☼

  • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang