pátek 5. července 2013

Jiná rasa

Autor: John Scalzi
Překladatelka: Ivana Drábková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 330
Nakladatelství: Classic, 2013
Původní název: Fuzzy Nation
Hodnocení obálky: 2/5

Jack Holloway je vlk samotář. Stovky mil od lokálního ústředí ZaraCorpu, 178 světelných let od centrály korporace na Zemi, vystupuje jako nezávislý dodavatel. Co se týká jeho minulosti, kostlivci jsou dobře skryti ve skříni.
Při náhodném zřícení útesu, ke kterému dojde při zkušebním odstřelování, Jack objeví sloj vzácných drahokamů, na niž si nárokuje právo, zatímco ZaraCorp ruší jeho dodavatelskou smlouvu, protože způsobil zhroucení útesu.
Jack se náhle dostává do středu zájmu a nutí ZaraCorp, aby přiznal jeho podíl a uznal ho jako partnera...
...a ZaraCorp se nezastaví před ničím, aby ložisko vytěžil.

☼☼☼☼☼☼

Jack Holloway je planetární prospektor v těžké korporaci ZaraCorp. Při jednom nepovedeném odstřelu objeví celou hromadu velmi vzácného drahokamu. Kdyby se prodal, zbohatla by firma i on o bilióny... Jack objeví na té stejné planetě, která byla do té doby považována za neobydlenou, podivná malá chlupatá stvoření. začne jim říkat Chlupáči. Jsou to moc hodná, milá a hlavně - INTELIGENTNÍ zvířátka...
Kdyby se to ZaraCorp dozvěděla, vydělala by a nejen to. Planeta by dostala status: obydlená, a tak by patřila Chlupáčům. Od té doby se rozpoutá vražedný boj... Jak to asi skončí?

☼☼☼☼☼☼

O autorovi:  John Scalzi (nar. 10. května 1969) je americký autor science-fiction, online spisovatel a bývalý prezident sci-fi a fantasy spisovatelů Ameriky. V srpnu 2006 John Scalzi vyhrál Best New Writer Award John W. Campbell Award za nejlepší nový autor sci-fi. Plno jeho dalších knih bylo nominováno na ceny..

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: I když sci-fi knihy moc nemusím, tak tahle byla jiná.. Scalzi vymyslel knihu, jejíž děj Vás zavede do úplně jiného světa. Na jinou planetu. Ze začátku jsem příběh vůbec nechápala, a myslela jsem, že to snad nikdy nedočtu, ale řekla jsem si, že to překousnu a že se to třeba zlepší.. Měla jsem pravdu, příběh se začínal konečně ,,rozjíždět'' a byl napínavý a čtivý. Knihu vřele doporučuji. Jiné rase dávám 9/10 hvězdiček. 

☼☼☼☼☼☼

  • Tímto velmi děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang