středa 17. července 2013

Říše temnot: Prokleté sestry

Autorka: L. J. Smith
Překladatelka: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 248
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Daughters of Darkness
Hodnocení obálky: 5/5

Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?

☼☼☼☼☼☼

Tři sestry - upírky, se chtějí zbavit dohledu Říše temnot, a tak se stěhují za svou tetou Opal na farmu, kde teta žije. Ovšem když tam sestry dojedou, zjistí strašlivou věc.. Tetička je mrtvá. A nejspíš jí zabil lovec upírů, protože má v srdci zapíchnutý dřevěný kůl. Celou tuto situaci hrozně komplikuje Mary a její bratr Mark. Mary sestry pečlivě sleduje a začíná se zajímat o smrt tety sester.. Smrt tety je jen první z nečekaných věcí, které se budou dít..

☼☼☼☼☼☼

Něco o autorce:  L. J. Smithová, je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou
 různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance. Mezi její nejznámnější sérií jsou velmi populární Upíří deníky a Stefanovy deníky, pak také ještě vydala další série např. Temné vize, Říše temnot nebo Tajný kruh. O tom, že jsou její knihy slavné, svědčí i to, že velká část z nich byla nebo ještě je bestsellery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Tato kniha - Prokleté sestry, jsou druhým dílem série Říše temnot. Díly z této série na sebe nenavazují. každý je o ničem jiném. Tento příběh se mi přece jen líbil více než díl první. Tento měl takovou záludnější zápletku a byl víc akční. Moc se mi líbil a těším se na další díly. Také se mi u téhle série strašně moc líbí obálky. Knize dávám 8/10 hvězdiček.

☼☼☼☼☼☼


 • Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
 • Knihu si můžete zakoupit ZDE.
 • 2 comments:

  1. Vypadá to opravdu zajímavě. :) Taky ji mám na seznamu knih,které bych si chtěla pořídit a přečíst! :))

   OdpovědětVymazat

  Za každý komentář děkuji! ♥

   

  My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang