sobota 20. července 2013

Výkřik do tmy

Autorka: Manuela Martini
Překladatelka: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 208
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Sommernachts schrei
Hodnocení obálky: 5/5

Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravu stalo. Proč jí v tom ale někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí... Co když se všechno odehrálo úplně jinak? 


☼☼☼☼☼☼

Franziska má postraumatický stresový syndrom spojený s amnézií, což je špatné, protože si nemůže vzpomenout, co přesně se stalo před rokem v loděnici.. Vlastně jsi jen vzpomněla jak byla se svým klukem Mauricem a pak zatmění a najednou Franziska drží v ruce veslo a Maurice vedle ní leží mrtvý.. Myslíte, že ho zabila ona? Nebo ho zabil někdo jiný? Všichni jí považují za vraha, což je asi dost nepříjemné, když si nic nepamatuje. Byla i pár týdnů zavřená ve vězení. A po roce se Franziska rozhodne - vrací se na místo činu, a chce zjistit pravdu. Bez pravdy neodejde..

☼☼☼☼☼☼

O autorce: Manuela Martini, studovala medicínu, historii, literární vědu a romanistiku v Mohuči, Mnichově, Paříži a Římě. Pracovala jako asistentka režie, natáčela reklamní, průmyslové a dokumentární filmy a psala scénáře. Žije v Německu (v Mnichově) a Austrálii. 

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Thrillery z nakladatelství Fragment se mi strašně moc líbí, četla jsem již Mrazivé léto, Motýlí křídla a Výkřik do tmy. Plánuji si přečíst ještě knihu Zrádný anděl. 

Výkřik do tmy byl poněkud tlustší než ostatní útlé Thrillery. Kapitoly v této knize přeskakují z minulosti do přítomnosti. Kniha byla čtivá a velmi pěkně propracovaná. Není to sice drsný thriller, ale i tak se mi líbil. Knize dávám 9/10 hvězdiček. 

☼☼☼☼☼☼

 • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
 • Knihu můžete zakoupit ZDE.

4 comments:

 1. Ja sa tejto edícii vyhýbam, zatiaľ ma nijako ničím nezaujala, asi si ani neprečítam odtiaľ nič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V 2. polovině roku vyjdou další 2 díly z edice Thriller, tak třeba tě nějaký z nich zaujme. :)

   Vymazat
 2. Já se teď v létě chystám na Výkřik do tmy, Motýlí křídla a i na Zrádnýho anděla, knihu Mrazivé léto jsem už četla, sice to není nic extra, ale taková oddychovka dobrý ;), jinak další dva díly které mají vyjít mají úžasnou obálku ;)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang