středa 14. srpna 2013

Bleach: The Death And The Strawberry

Autor: Tite Kubo
Žánr: manga, komiks
Série: Bleach
Počet stran: 192
Nakladatelství: Crew, 2011

Ičigo Kurosaki byl normální středoškolský student. Tedy, až na to, že měl dvě šílené sestry, ještě šílenějšího otce, že se rád pral a viděl mrtvé lidi. To poslední byl asi tak nejmenší z jeho problémů. Ičigo s mrtvými vycházel docela dobře – alespoň do chvíle, než se mu v životě objevila záhadná Rukia Kučiki, která mu na krk hodila nebezpečný úkol. Už nestačilo jen mrtvé vidět. Bylo třeba i za ně bojovat.


♥ ♥ ♥ ♥

Ičigo Kurosaki na první pohled vypadá jako úplně obyčejný student střední školy. Liší se tím, že vidí mrtví lidi. Využívá tuto schopnost, aby mrtvým pomáhal. Když jednomu mrtvému děvčátku rozbije pomníček parta kluků, tak Ičigo projeví svou krutou povahu.. 
Když jde Ičigo domů, seznámíme se s jeho rodinkou. S jeho otcem a dvěma sestrami. Když se vrací do svého pokoje, prochází se tam neznámá dívka a dělá jako by nic. Je překvapená, že jí Ičigo vidí a začne mu vysvětlovat, co je vlastně zač.. Existují Sběrači duší, kteří jsou povini odvádět duše mrtvých lidé do Soul Society a bojovat proti Hollow. Ta dívka se jmenuje Rukia Učiki, a přišla do Ičigova domu, protože se tam má objevit Hollow. Nějaký velmi zlý duch napadne rodinu Ičiga, protože cítil jeho obrovskou sílu.. Při boji dojde ke zranění. Rukia se rozhodne předat část své síly, ale Ičigo si ji vezme omylem celou.. 

♥ ♥ ♥ ♥

I když na mangu moc nejsem, tak jsem se rozhodla, že si tuto pořídím. Kniha nebyla špatná, ale prostě NE! Mangy nejsou pro mně. Jedná se o první díl, kde se skoro celý příběh seznamujeme s postavami. Manga se čte zprava do leva, z čehož jsem byla na palici a prostě jsem si nemohla zvyknout. Asi na nějakých 30 posledních stránkách jsem si zvykla. Bylo to příšerné. :D Na úplně poslední stránce je návod, jak tuto mangu číst. 
Jinak děj mně celkem zaujal, a další díl si možná přečtu. Byla tam akce a někdy i humorné momenty, u kterých se doopravdy zasmějete. Kresby v knize a na obálce jsou moc pěkné. Knize dávám 3/5 hvězdiček.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang