čtvrtek 1. srpna 2013

Inheritance

Autor: Christopher Paolini
Překladatelka: Olga Staníčková
Vazba: vázaná
Počet stran: 672
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Ingeritance
Hodnocení obálky: 5/5

Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace!

Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje. 
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat? 

Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců! 


☼☼☼☼☼☼

Hned na začátku knihy se ocitáme ve víru bitvy v městě Feinster. Vardenové pokračují ve svém útoku směrem k Urû'baenu. Čím blíže se Vardenové blíží, tím více Eragonovi i Safiře dochází, že jejich setkání s Galbatorixem se pomalu, ale jistě blíží.. Nevědí ale, jak se Galbatorixovi mohou vyrovnat, když neporazí ani Murtagha s Trnem. Murtaghovi schopnosti spolu s Trnem se totiž nevyrovnávají ani zlomku síly krále..  Dokáží ho Eragon a Safira společně porazit? Jak nakonec celý tento úžasný příběh skončí? 

☼☼☼☼☼☼

O autorovi: Christopher Paolini (nar. 17. listopadu 1983) je americký spisovatel, autor knih Eragon, Eldest, Brisingr a Inheritance. Tyto knihy jsou součástí tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Původně to měla být trilogie, ale třetí díl byl obsáhlejší než autor zamýšlel a rozdělil ho proto ještě do čtrvtého dílu. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Alagaësia.

Paolini se narodil v listopadu roku 1983 v Jižní Kalifornii. Mimo několika let na Aljašce žil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou a kočkou s kokršpanělem v Montaně. K tvorbě ho inspirovala místní nádherná příroda.

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Příběh končí.. Co budu dělat? :( Konec knihy mě opravdu překvapil. Je otevřený a připadá mi nedokončený.. Že by Paolini vydal i 5. díl? Někde jsem četla, že by měl být, ale není to potvrzené. Ale byla bych ráda, kdyby byl.  Určitě ale Paolini napíše ještě nějakou spin-off. To alespoň potvrdil. Do knihy jsem byla začtená a nevnímala jsem realitu. Ocitala jsem se ve světě Alagaësie a okolí po celou dobu série Odkaz Dračích jezdců.. Určitě tuhle úžasnou fantasy sérii doporučuji Všem! 
Překlad knih byl opravdu dobrý, a chyb tam nějak moc nebylo. Závěrečnému dílu dávám 10/10 hvězdiček.

☼☼☼☼☼☼

  • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

2 comments:

  1. Tuhle sérii už bych si chtěla strašně moc přečíst :))

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang