sobota 31. srpna 2013

Percy Jackson: Poslední z bohů

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 408
Nakladatelství: Fragment, 2011
Původní název: Percy Jackson - The Last Olympian
Hodnocení obálky: 5/5

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…
Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!


☼☼☼☼☼☼

Percymu se blíží 16. narozeniny. Vrací se do Tábora polokrevných, aby se připravil na válku s Kronem. Samozřejmě nenese dobré zprávy. Poslední dobou jsou samé špatné.. Je tu ale jeden problém, Kronovi někdo dává informace o tom, co a jak se děje a jaké mají v táboře plány. V táboře musí být zvěd.. Percy si také poslechne své proroctví a dozví se, že zemře..
Bohové také bojují proti druhým stranám, kteří přistoupily na stranu Krona.

Za chvíli vypukne největší bitva v dějinách.. Jak to celé dopadne? Opravdu Percy zemře tak, jak mu to zdělilo proroctví?

☼☼☼☼☼☼

O autorovi:  Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval University of Texas at Austin a poté patnáct let učil na státních a soukromých školách v Kalifornii a San Antoniu.
Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Tres Navarre a jeho kniha The Maze of Bones se vyšplhala na první místo v seznamu bestsellerů newyorského deníku The New York Times. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané vypovídají příběh o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je synem starořeckého boha.

Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu.


☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Takže toto byl poslední díl z úžasné série Percy Jackson. Tento díl měl nejvíce akce, než díly předchozí.. V první půlce knihy vrcholí přípravy na bitvu, je tam plno napětí a očekávání a v druhé půlce knihy jsou už konečně jen samé bitvy, které jsou opravdu velké! Bitvy byly opravdu skvěle popsané, což je velké plus. Úplně jsem se do nich zažila a jako by mi ta bitva probíhala před očima. Opravdu skvělé! 
Percy už od prvního dostal rozum a nechová se tak, jako v prvním díle. Annabeth se podle mně moc nezměnila. Je to bojovnice, a bojovnicí zůstane.. 
Prostě tento díl byl skvělým zakončením této série. Ale není to naposled, co se s Percym setkáme.. V sérii Bohové Olympu je Percy také. Na tuto sérii se také v budoucnu chystám, protože mytologie není nikdy dost, že? Poslednímu dílu série dávám 10/10 hvězdiček, protože opravdu stojí za to..!

☼☼☼☼☼☼

  • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

4 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang