čtvrtek 22. srpna 2013

Přímo do srdce

Autor: Bill Condon
Žánr: Young Adult
Edice: No Boyzzz
Počet stran: 180
Nakladatelství: CooBoo, 2013

Skončila škola, a to nejen na dva měsíce prázdnin, ale navždy. Tiffany a Kayla jsou volné, což je přesně to, po čem vždycky toužily. Ovšem teď je i po létě, a to znamená, že je čekají těžká životní rozhodnutí. Tiffany doufá, že její dobrovolná práce v místních novinách povede k něčemu více, ale její šéf se jí chystá dát tvrdou lekci o tom, jak se nestat sentimentálním reportérem jako on. Rodiče nikdy nepoznala a doma se kupí problémy s jejím nemocným dědečkem. A do všeho se objeví Davey. Hraje ragby, ale taky cituje zpaměti Trumana Capoteho, a je prvním klukem, který ji touží opravdu poznat a porozumět její citlivé duši. Tiff je nesmírně chytrá a racionální a zřídka podlehne svým emocím, ale v jednom krátkém týdnu zjistí, že slova ne vždy dokážou vyjádřit všechny věci ukryté hluboko v srdci.


♥ ♥ ♥ ♥

Tiffany vychovávali známí její tety, protože rodiče nemá.. Sice si moc rodičovské lásky neužila, ale Tiffany stačily její dva nejdůležitější muži v jejím životě; bratr Bull a otec Reggie. Oni dva jí dokázali dát vše, co potřebovala. Sice to nejsou pokrevně příbuzní, ale to nevadí. 
Teď jí končí škola, a začne praxe v novinách. Moc ráda čte a píše si věci do jejího deníčku. její vysněná práce je být novinářkou. 
Když jde jednoho dne do knihovny, objeví se tam kluk, který se o ní začne zajímat. Je to první kluk, který o ní měl kdy zájem.. Neví, co má dělat. A navíc jí do toho Reggie oznámí, že tu už mezi nimi moc dlouho nebude.. 

Celý příběh se odehrává v Autrálii, což Vám dojde, když před auto Tiffany skočí klokan.. 

♥ ♥ ♥ ♥

Sice romantické knihy moc nemusím, tak se mi tahle docela líbila. Je to příjemná oddechovka na jeden prosluněný letní den. Kniha se četla strašně rychle a 180 stran uteklo jako voda. Vlastně je to příběh, který je vyprávěný očima knihomolky. Je to útlounká knížečka s velkými nadpisy a poměrně krátkými kapitolami. Kniha je vhodná tak od 11 let. Hlavní hrdince má být 18 let, což mi přišlo divné, protože se chovala jako 15-ti letá. Kniha Vás dokáže i chvilkami rozesmát, což je pro knihu +. Celkově knize dávám 4/5 hvězdiček.

2 comments:

  1. Obálka vypadá zajímavě i obsah, ale nevím jestli bych se do toho pustila.. :)))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já jsem také nevěděla, zda se do toho pustit, ale dala jsem tomu šanci.. :)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang