středa 14. srpna 2013

Skrýš

Autor: Johan Theorin
Žánr: krimi, thriller
Série: -
Počet stran: 416
Nakladatelství: Moba, 2013

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska.
Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje.
Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jedno z nich chybělo.


♥ ♥ ♥ ♥

Hlavní hrdina Jan je učitel mateřské školy, a když zjistí, že v mateřské škole, která se jmenuje Mýtina a je spojena s psychiatrickým ústavem Svaté Patricie, je volné místo pro učitele . Jan je pevně rozhodnutý, že místo musí získat. Má pocit, že ve Svaté Patricii je zavřená jeho láska, zpěvačka Alice Rami. Jan je přijat a začne pracovat, postupně se seznamuje s kolegy a dětmi. Děsí ho jen to, že se provalí jeho dávné tajemství.. 
Práci v Mýtině provází plno zákazů a opatření. Hlavně se NIKDO nesmí bavit o sousední ,,Svaté Psycho'' a jejích pacientech.. Je to pro Jana dosti nepříjemné, jelikož se chce co nejvíce dozvědět o Alici. Doufá, že při provázení dětí za svými rodiči do návštěvní místnosti, se dostane hlouběji do psychiatrické kliniky a dozví se něco o své dávné lásce Alici, která ještě není tak zapomenuta..
Postupně začne odkrývat pravdu pacientů na klinice. 

Když se mu podaří proniknout do chodeb, které vedou kliniky, tam kam chtěl. Je tam ale Alice doopravdy? Je Jan tak milosrdný, jemuž jde o radost dětí a nebo to je zvrhlý podfukář, který si pohrává s bezbranými dětmi?

♥ ♥ ♥ ♥

Na knize je napsáno, že po přečtení této knihy budete chtít spát s rosvíceným světlem.. Já to tak málem také měla.. Kniha je opravdu děsivá a zápletka vynikající. Tento krimi thriller stál za přečtení. Mrazilo mně z něj v zátylku. Určitě také nebudete chtít chodit v podchodech a tunelech.. Rozuzlení je tak děsivé a překvapující, že se budete divit! Knihu vřele doporučuji! Dávám 5/5 hvězdiček.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang