čtvrtek 29. srpna 2013

Super 12: Past

Autor: Michael Grant
Překladatelka: Radka Kneblová
Vazba: vázaná
Počet stran: 209
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: The Magnificent 12: The Trap
Hodnocení obálky: 4/5

Když jeden hrdina nestačí!

Mack se vydal podle rad Grimluka na další cestu. Teď musí objevit zapomenuté mocné síly a nebude na to sám. Je třeba svolat všechny členy Super 12 a vydat se k devíti drakům z Daidu. Cesta je nebezpečná a na Super 12 číhá důmyslná past. Mezitím čas neúprosně běží. Vyhnanství Bledé královny končí za třicet dní, pak bude volná a zničí svět. Mack může s pomocí ostatních členů Super 12 zabránit jejímu návratu. Má se řídit radami a nápovědou Grimluka? Podaří se mu zlé síly zastavit a uniknout před nástrahou? 

Druhý díl napínavé série SUPER 12.


☼☼☼☼☼☼

Parta jede z Austrálie do Číny, najít dalšího do Super 12. Když najdou Zakázané město, tak tentokrát na ně před městem čeká velký, nebezpečný drak. Jakmile najdou město, musí uprchnout před pomocníky Bledé královny.. Dostanou se k čínské zdi, kde zase musí bojovat s Riksy z prvního dílu, kde partě pomůže drakův strýček. Poté se přesouvají na německou horu, kde najdou dalšího člena party a odhalí tajemství - mají mezi sebou zrádce.. Kdo to asi je?  Utečou do Asgardu, kde je chytí pomocníci Bledé královny a chtějí jí je předat. Z Asgardu se dostanou do Anglie.. 

☼☼☼☼☼☼

O autorovi: Michael Grant byl anglický historik a numismatik, který si jako jeden z mála historiků získal opravdové uznání od vědecké a čtenářské veřejnosti. Napsal a editoval více než padesát populárně naučných knih a překladů, zabývajících se od římských mincí přes erupci Vesuvu až po starověké náboženství. Sám sebe popisoval jako ,,jednoho z velmi mála nezávislých badatelů na poli vědy; opravdový fenomén". Kromě odborných publikací a překladů sepsal roku 1994 autobiografii, nazvanou My First Eighty Years (Mých prvních osmdesát let; česky nevyšlo).

Michael Grant se narodil v Londýně, vystudoval antiku na Trinity College, Cambridge a poté působil jako profesor na Edinburgh University. Roku 1946 byl vyznamenán cenou OBE, roku 1958 pak cenou CBE.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Tento díl je o hodně slabší. Autor se tam zamotává do svých vlastních postav, a nepřátel Super 12 je jako přemnožených.. To se mi moc nelíbilo. Celkově se mi tento díl nelíbil. První byl o mnohem lepší. Bylo tam více dobrodružství atd..
Moc se mi ale líbí obálka tohoto dílu - Super 12: Past, ta je vážně povedená. Na živo vypadají ty barvy na obálce vážně krásně. Vpravo vidíte obálku k třetímu dílu této série. Kniha by měla vyjít v září 2013. Tomuto dílu dávám pouze 4/10 hvězdiček.. 

☼☼☼☼☼☼
  • Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí RC této knihy.
  • Knihu si můžete zakoupit ZDE

2 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang