úterý 27. srpna 2013

Super 12: Výzva

Autor: Michael Grant
Překladatelka: Radka Kneblová
Vazba: vázaná
Počet stran: 177
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: The Magnificent 12: The Call
Hodnocení obálky: 3/5

Když jeden hrdina nestačí!

Dvanáctiletý Mack MacAvoy trpí průměrností. Vypadá průměrně, průměrně se učí a jeho průměrní rodiče si ho sotva všimnou. Najednou Mackův život obrátí naruby tři tisíce let starý muž Grimluk, který se z ničeho nic objeví ve škole. Zpráva o existenci Super 12 Macka zaskočí. Ještě víc ho překvapí fakt, že je jedním z jejich neuvěřitelně nadaných členů. Čas však běží a zlé síly se proubouzejí. Je jen na Mackovi, aby našel zbývajících jedenáct členů. Jen Super 12 může zlou moc porazit. Macka čekají daleké cesty a nebezpečné boje - to zní děsivě a on nechce být hrdinou.


☼☼☼☼☼☼

Hlavní hrdina knihy, Mack MacAvoy je obyčejný průměrný kluk. Vlastně se jmenuje David, ale všichni mu říkají Mack. Ve škole se objeví velmi starý Grimluk, který Mackovi poví, že patří do Super 12, a že musí najít ostatních 11 členů, aby mohli zachránit svět před Bledou královnou, její dcerou Riksy a jejich pomocníky... 
Super 12 se vydává do Austrálie, aby našli zbývající člena do party. Na dlouho cestu dostanou kartu, na které je miliarda korun. První střet se zlou Riksy zažije parta v letadle, z něhož je vyhodí ven. Mackovi se partu podaří zachránit tím, že zastaví čas. Se členem, kterého hledali, se střetnou na lodi, která je zachrání před pádem. Odtud se vydávají do pouště, kde se chtějí dozvědět nějaké věci o tom, co jsou vlastně zač. Na poušti je ale nepřátelé chytí a pohřbí.. 
Zase se setkají s Riksy, kterou musí zabít 12 různými způsoby, jinak to totiž nejde. 
Po celou tu dobrodružnou cestu jim radí Grimluk. 

☼☼☼☼☼☼

O autorovi: Michael Grant byl anglický historik a numismatik, který si jako jeden z mála historiků získal opravdové uznání od vědecké a čtenářské veřejnosti. Napsal a editoval více než padesát populárně naučných knih a překladů, zabývajících se od římských mincí přes erupci Vesuvu až po starověké náboženství. Sám sebe popisoval jako ,,jednoho z velmi mála nezávislých badatelů na poli vědy; opravdový fenomén". Kromě odborných publikací a překladů sepsal roku 1994 autobiografii, nazvanou My First Eighty Years (Mých prvních osmdesát let; česky nevyšlo).

Michael Grant se narodil v Londýně, vystudoval antiku na Trinity College, Cambridge a poté působil jako profesor na Edinburgh University. Roku 1946 byl vyznamenán cenou OBE, roku 1958 pak cenou CBE.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Kniha Super 12: Výzva byla útlounká a poměrně dobře se četla. Je určena pro mladší čtenáře. Líbilo se mi, že vlastně děti měli zvláštní schopnosti. Příběh byl pěkně oddechový, takže knihu přečtete za jedno odpoledne a nemusíte u příběhu nějak moc přemýšlet. Na obálce je Mack a bouře. Že by písečná? Obálka se mi celkem líbí. Knize dávám 6/10 hvězdiček.

☼☼☼☼☼☼

 • Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí RC této knihy.
 • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

6 comments:

 1. Vypadá to zajímavě. :) Obálka je taková průměrná. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela ano. :) Mně se líbí spíše obálka druhého dílu.. :)

   Vymazat
 2. Tak jsi to přečetla, a dokonce jsi napsala i recenzi :)), já jsem ti říkala že to zvládneš ;)).

  OdpovědětVymazat
 3. Máš pravdu, možno by to pre mňa, ako staršieho čitateľa, nebolo vhodné, ale je to pekný námet :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Námět je pro mladší čtenáře opravdu dobrý. :)

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang