neděle 1. září 2013

Banka těl: Mladší

Autorka: Lissa Price
Žánr: dystopie
Série: Banka těl
Počet stran: 343
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...

Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti.
Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska...

♥ ♥ ♥ ♥

Banka těl, tak se jmenuje hrůzostrašná společnost. Proč je vlastně tak hrozná? Chcete to opravdu vědět? Dobře. 
Banka těl je místo, kde jsou mladá těla vypůjčována starým, nemocným lidem nad 100 let. Staří lidé si mladé tělo můžou na určitou dobu vypůjčit. S mladým tělem si můžete připomenout chvíle, které už po 100 letech zdravotně nezažijete. Samozřejmě jsou tam nějaká pravidla, ale jak jsou dodržována.. Představte si, že by Vaše mladé tělo bylo vypůjčeno nějakému staříkovi či stařence nad 100 let. Není to nechutné? 

Poté co začali biologické války, tak vymřeli všichni dospělí lidé, takže na zemi žijí jen mladí lidé (Mladší) a staří lidé (Starší), ty měli nárok na očkování.. Děti musí sami žít na ulicích, nesmí bydlet v žádných opuštěných domech ani nesmí pracovat. Jejich jediná možnost je jít buď do Instituce, která je horší než vězení a nebo Banka těl..

Calliin bratr onemocněl, a tak se musí podrobit Bance těl. Musí své tělo vypůjčit. Jedině tak dostane peníze na léky pro svého bratra..  

♥ ♥ ♥ ♥

Lissa Price studovala fotografii a kreativní psaní, ale svět se jí otočil naruby díky jejímu skvělému učiteli. Kráčela se slony v Botswaně, plavala s tučňáky na Galapágách a spolu s tisíci nomády pozorovala západ slunce v Gudžarátu v Indii. Obklopovaly ji stovky afrických buvolů v Jihoafrické republice a naslouchala nejtiššímu pěveckému sboru na světě – když pozorovala stovky divokých sviňuch na pobřeží Oahu. Tančila v hliněné chatrči na svatbě v Indii a popíjela čaj s nejproslulejší celebritou v Kjótó. Když začala psát, nalezla nejpřekvapivější cestu k myšlenkám svých čtenářů. Žije na úpatí kalifornských kopců s manželem, kde je příležitostně navštěvuje jelen. Navštívit ji můžete na www.lissaprice.com .

♥ ♥ ♥ ♥

Jsem ráda, že Fortuna Libri tuto knihu přeložila do češtiny. Ta kniha je neuvěřitelná! Když jsem na bux.cz viděla tuto krásnou obálku, přečetla si úžasnou anotaci a kniha byla v akci za 77 Kč, tak jsem jí okamžitě musela mít. Kniha je už od začátku napínavá a je tam po celou dobu plno akce. Příběh byl neuvěřitelně čtivý. Callie je strašně sympatická hrdinka, kterou si okamžitě oblíbíte! Je odhodlaná, odvážná a bylo moc hezké, že mladšímu bratrovi chtěla pomoci. Když si ale představíte, že ve Vašem těle je nějaký starý člověk a dělá si s ním co chce, tak z toho běhá mráz po zádech.. Opravdu se těším na pokračování, které se bude jmenovat Starší. Knize dávám celkový počet, tedy 5/5 hvězdiček! Opravdu tato dystopie stojí za přečtení.. 

6 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang