úterý 24. září 2013

Bohové Olympu: Proroctví

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 512
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: The Heroes of Olympus: The Lost Hero
Hodnocení obálky: 3/5

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? 
Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…


Půl roku po tom, co polobohové se svými rodiči porazili Titány. Percy Jackson se ztratil! 
Začíná to tím, že se Jason probudí v autobuse a netuší, kde vlastně je, kdo je on a co dělá v autobuse, kde nikoho nezná. Nepoznává ani svého dobrého kamaráda Lea, a ani svou přítelkyni Piper.. Poté je ale málem shodí skupinka větrů do Grand Canyonu.. Jsou ale zachráněni a převezeni do našeho známého Tábora polokrevných! Tam jim je vše vysvětleno. I to, že každý z nich má jednoho rodiče boha. Vydávají se etdy na záchranu světa.. 

O autorovi:  Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval University of Texas at Austin a poté patnáct let učil na státních a soukromých školách v Kalifornii a San Antoniu.
Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Tres Navarre a jeho kniha The Maze of Bones se vyšplhala na první místo v seznamu bestsellerů newyorského deníku The New York Times. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané vypovídají příběh o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je synem starořeckého boha.

Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu.


Můj názor: Série, kde se zase setkáme s tím dobrým starým Percym. :) Percy hodně vyspěl, což jde v knize dost poznat. Rick je geniální autor, a on to moc dobře ví. U konce knihy se příběh tak zamotá, že se v něm tak trošku ztratíte. Kniha už není psána jako Percy Jackson, který byl s velkým písmem a byl pro mladší čtenáře. V této jsou písmenka už normální. Ale nechybí tam zase samozřejmě akce a plno humorných scén, u kterých se nepřestanete smát.. Alespoň já to tak měla. Tato kniha je skvělým začátkem série Bohové Olympu. Všem fanouškům Percyho doporučuji! Knize dávám 5/5 ozubených koleček, protože byla opravdu úžasná!
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

4 comments:

  1. Ja sa na túto knihu hrozne moc teším a som hrozne moc rada, že cca o mesiac výjde aj u nás :3

    OdpovědětVymazat
  2. Knihu bych si chtěla taky přečíst :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang