úterý 3. září 2013

Čísla: Na útěku

Autorka: Rachel Ward
Překladatelka: Marie Fulková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 320
Nakladatelství: Egmont, 2011
Původní název: The Numbers
Hodnocení obálky: 4/5

Už když byla Jem malá, nebyla jako ostatní děti. Vždycky viděla v očích ostatních lidí čísla, ale co znamenají jí dojde, až když najde svou matku mrtvou. Tehdy jí bylo sedm let. Malé děvčátko, které sotva začalo žít, a už je kolem ní smrt. Z Jem se stane sirotek, a putuje do pěstounské péče ke Karen. Jem je uzavřená, snaží se nevybočovat z davu ale hlavně nemá ráda lidi, a tak se jich straní. To se jí daří do doby, kdy ve svých patnácti letech potká Pavouka. Pavouk není žádný krasavec, a má trošku problémy s hygienou, ale Jem k němu něco táhne. Začnou se přátelit, ale stane se něco, co z nich udělá uprchlíky před zákonem.


Jem které je 16 let je problémové dítě. Žila už v mnoho pěstounských rodinách a místo do školy, se toulá Jem po ulicích Londýna.. Proč vlastně žije v pěstounských rodinách? protože když bylo Jem 7 let, tak se její matka předávkovala drogami a ona to viděla.. V té chvíli Jem dojde, co vlastně čísla, které vidí v očích lidí znamenají. Datum smrti toho člověka. Chtěli byste mít takovouhle schopnost? Já tedy asi ne.
Jednoho dne na svém oblíbeném místě potká svého spolužáka, kterého přezdívají Pavouk. Na první pohled se jí trochu protiví, ale jak ho poznává víc a víc, tak si ho oblibuje a stávají se nerozlučnou dvojicí. Jem na jeho očích ale vidí jeho datum smrti.. Je možné toto číslo změnit?

Při jedné cestě do Londýna, si Jem všimne něčeho hodně divného.. Okolní lidé, kteří kolem nich projdou mají v očích stejný den úmrtí.. Ten den je dnes. Jem a pavoukovi dojde, že se stane něco děsivého. Přesvědčí Pavouka, aby odtud utekli, když se tam něco stane..

Zachrání se Jem a Pavouk? Co se stane tak děsivého v Londýně?

O autorce: Rachel Ward bydlí v Bath ve Velké Británii se svým manželem a dvěma dospívajícími dětmi. Má ráda čtení, časná rána, vegetariánskou stravu, sledování filmů a brambory ve všech podobách.

V současné době píše romány pro teenagery a mladé dospělé. Její první román, "čísla" byl zveřejněn v lednu 2009.

Můj názor: Opravdu zajímavá kniha. Vůbec nevím, co si mám myslet. Jsem totálně rozpolcená.. 
Příběh byl kvalitní a námět opravdu hodně dobrý a výjimečný. V příběhu jsou hlavními hrdiny patnáctiletí výrostci, kteří mluví sprostě a docela jim to na jejich věk dobře myslí. Děj je velice čtivý, vtáhne čtenáře do děje a jen tak ho nepustí. Knize dávám 4/5 ozubených koleček, protože opravdu ty sprosté slova se mi tam nelíbily..


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

5 comments:

 1. Sprosté slová od 15ročných? tak by som ich vyfackala že až! 8D
  Knihu si plánujem prečítať, pripomína mi film In time s Justinom Timberlakeom, ten film bol skvelý, tiež tam išlo o niečo podobné s časom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo přesně. :D Já ten film neviděla, ale určitě se na něj kouknu. :)

   Vymazat
  2. Vo filme tie čísla videli na zápästí (alebo nad hlavami? Teraz už neviem kde :D ) a v knihe v očiach, takže asi to nemá nijakú spojitosť :)

   Vymazat
 2. Tuto knížku si musím přečíst! :)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang