čtvrtek 26. září 2013

Dvě zrcadla

Autorka: Karolina Limrová
Vazba: vázaná
Počet stran: 280
Nakladatelství: Host, 2011
Původní název: Dvě zrcadla
Hodnocení obálky: 2/5

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Katy Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve.
Joshua spatří Katyinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv?V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem. Upír Joshua se jednoho dne kouká do zrcadla, kde uvidí nádhernou ženu.. Život se mu navždy změní. Kate se stane to samé, dostala staré zrcadlo a uvidí v něm Joshuu. Zamilují se do sebe, ale v životě se neviděli.. Je to problém? Teď právě začně ta cesta plná různých překážek. Najdou se? Bude Kate hodně vadit, že Joshua je upír? Co na to všichni v rodině a její nejlepší kamarád? Bude jim to vadit? 

O autorce: Pracovala několik let jako redaktorka Českého rozhlasu. Beletrii se začala věnovat coby autorka romantických, hororových a humoristických povídek s fantasy tematikou, které publikovala na populárních fan fiction webových stránkách. Její knižní prvotinou je fantasy romance Dvě zrcadla. S manželem a dvěma dětmi žije v Hradci Králové.

Můj názor: Česká kniha? Nikdy bych to do ní neřekla! Opravdu nikdy. Je napsaná skvěle. Česká autorka, já tomu nemůžu uvěřit. Kniha se mi moc líbila. I když upířiny moc nemusím, tak tahle byla dobrá. Kniha mi na první pohled vůbec sympatická nebyla, ale postupem času jsem si řekla, že si knihu přečtu! Kniha se četla skvěle, rychle. Knize dávám 4/5 ozubených koleček, protože nebyla úplně nejdokonalejší. ;) 


Děkuji nakladatelství Host, za poskytnutí e-booku této knihy k recenzi.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství v e-formě a nebo také ve formě papírové.

4 comments:

  1. Čteš nějak rychle ne? :D, jinak knížku jsem taky četla a mě se teda líbila moc :D.

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang