neděle 15. září 2013

Hlouběji do Podzemí

Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: vázaná
Počet stran: 464
Nakladatelství: Fragment, 2008/2009
Původní název: Deeper
Hodnocení obálky: 3/5

Vydejte se ještě Hlouběji do PODZEMÍ!
Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny lidi na Povrchu… 
Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět! 


Tam kde končil první díl, v důlním vlaku do Hlubin, tam začíná druhý díl.. Kluci se snaží teď o jediné, zůstat na živu. Podaří se jim to? Já věřím, že ano, protože o čem by pak byli další díly, že? :) 
Přes všechny ty překážky a nástrahy, které na Willa s Calem a Chesterem čekají, se snaží Willova otce najít. Jen kvůli němu se dostali do Podzemí. Začnou ale po nich jít Styxové Likvidátoři, kteří se je snaží za každou cenu zabít. To by je ale nejdříve museli najít..
Seznámí se s Elliot a Drakeem, kteří je provází tunely do Hlubin.
Pan Burrows se ale nechce dostat jen do Hlubin, ale mnohem, mnohem dál.. Až k nitru Země.. Dostane se tam?

O autorech: Roderick Gordon je autorem série knih Podzemí. Narodil se v roce 1960, vyrůstal v severním Londýně, a nakonec šel na univerzitu College, kde se učil genetiku. Po maturitě, bez tušení co chce dělat po zbytek svého života, strávil Gordon nějaký čas v poušti, kde hrál v několika kapelách.. Poté si našel práci v bance města Londýn, z které byl v roce 2001 propuštěn. Ale Gordon sám sebe překvapil tím, že pracoval na knize s nápovědou od starobylého univerzitního přítele Briana Williamse.. Když knihu vydali vlastním nákladem, tak se zalíbila Barrymu Cunninghamovi, zakladatelovi nakladatelství The Chicken House. V červenci roku 2007 byla kniha publikována pod názvem Tunnels. Kniha vyhrála několik cen a stala se také New York Bestsellerem. Byla přeložena do 40 jazyků.

Můj názor: Tato série se mi začíná hodně líbit.. Kniha se mi četla dobře, a zase se mi moc líbilo popsané podzemí. Chtěla bych tam být, ale jen, kdyby to tam nebylo tak kruté.. Druhý díl byl pro mně takový slabší, ale myslím, že další díl už zase bude lepší. Knize dávám 3/5 ozubených koleček, protože některé kapitoly byly takové nudnější, jelikož se tam vyprávělo o Willovo otci..


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang