pondělí 23. září 2013

Jarní mrtví

Autor: Mons Kallentoft
Překladatelka: Luisa Robovská
Vazba: vázaná
Počet stran: 448
Nakladatelství: Host, 2013
Původní název: Vårlik
Hodnocení obálky: 3/5

Čtvrtý případ inspektorky Malin Forsové. 

Slunečné květnové ráno. Obyvatelé Linköpingu si vychutnávají první jarní paprsky na zahrádkách restaurací. Vlaštovky krouží na obloze a barevné tulipány dokreslují poklidnou atmosféru. Matka s dvěma holčičkami jde k bankomatu. Vtom vše pohltí prázdnota, tlaková vlna idylu smete a nechá za sebou jen změť křiku a bolesti. Bomba rozmetala nejen budovu banky, ale i všechny jistoty.

Výsledkem jsou dvě mrtvé holčičky a těžce zraněná matka. Kdo je viníkem? Teroristé? Nebo jde o vyřizování účtů mezi motorkářskými gangy? Anebo měla být terčem právě tato rodina?Na jednom klidném Linköpingském náměstí, jednoho dne vybouchne přímo před bankou bomba. Úmyslně? V okolí bomby se pohybovaly jen dvě šestiletá dvojčata, a tak jsou podezřelí.. K pachateli bohužel již nevedou žádné stopy.. Začne vyšetřování.. Co nakonec zjistí? Kdo může za výbuch bomby?

Komisařka Malin Forsová v době výbuchu stojí před rakví její matky. Snaží se něco cítit, protože Malin slyší mrtvé. V tomto díle slyší hlasy holčičky, která zemřela při výbuchu.. Má útěchu v alkoholu, ale ona se musí hlídat, aby ho nepila. Když přijede Maliin otec z Tenerife, dostane se na povrch tajemství, které před malin dlouho rodiče skrývaly..

O autorovi: Mons Kallentoft pracoval v reklamě a v novinách, debutoval románem Pesetas. Za tuto knihu získal prestižní Katapultpriset za nejlepší debut roku 2000. Napsal další dvě oceňované beletristické práce. Jeho čtvrtou knihou je detektivní román Zimní oběť s hlavní hrdinkou kriminální inspektorkou Malin Forsovou. V této sérii ve Švédsku dále vyšly knihy Sommardöden (Smrt v létě, 2008), Höstoffer (Podzimní sonáta, 2009) a Vårlik (Jarní mrtví, 2013).

Můj názor: Co k tomu říct. Kniha mně nějak moc nezaujala.. První polovina knihy je téměř nudná, a nudíte se u ní, ale po půlce knihy začíná mít příběh spád, a to Vás začne už bavit.. Je to strašně chaotická kniha, a moc se v ní nevyznáte. Knihu doporučuji přímo pro milovníky krimi. Knize Jarní mrtví dávám 2/5 ozubených koleček, protože mně nezaujala, a příběh jsem moc nepochopila.


 Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách knihkupectví.

2 comments:

  1. No já si tuto knihu určitě nepřečtu. :D Nudné krimi nemám ráda. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jojo.. :) Třeba mojí babče se ale líbila. :)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang