pondělí 30. září 2013

Kouzlení

Autorka: Aprilynne Pike
Překladatelka: Alena Amchová
Vazba: vázaná
Počet stran: 359
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012
Původní název: Spells
Hodnocení obálky: 4/5

Pokračování románu Křídla Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit, že Laurel musí strávit dva měsíce ve florelí Akademii a začne tajemnou říši navštěvovat daleko častěji? Ani potíže z loňského roku hlavní hrdinku neopustí a znovu bude čelit nebezpečím nadpřirozeného světa. Podaří se jí se ochránit svou rodinu a přátele? Klidný život je úplně fuč, už to nebude takové, jaké to bývávalo. Lauren zjistila, čím doopravdy je, a tak se jí celý život převrátil na ruby. Je florela, a vzpomínky, že byla člověk zmizely.. Co když se jí její nepřátelé pokusí znovu zabít? Je připravená tomu všemu vládnout a být v čele. 
Avalon - nový domov Laurel. Je magický, krásný. Vůbec nadšená ale není z toho, že byla povolána do avalonské akademie, kde se jako správná Podzimní víla naučí míchat lektvary a podobné věci. To vše má dělat před letní prázdniny, kdy si mohla užívat venku. Studium na akademii se jí ale vůbec nedaří, a to je velmi pilná studentka.. 
Když se její mamka dozvěděla pravdu o Laurel, začíná se odcizovat, a to Laurel moc mrzí.

O autorce: Narodila se v Salt Lake City, Utah. Vyrostla ve Phoenixu v Arizoně, až jako teenager se přestěhoval s rodinou do Driggs, Idaho. Tam dokončila střední školu. Během studia pracovala jako servírka a společnice pro starší ženy. Aprilynne dokončila bakalářské studium tvůrčího psaní za pouhé tři roky. Svého manžela, Kennetha Pikea, poznala když sloužil dvouletou misi v LDS Church. Po ukončení titulu se Aprilynne odstěhovala za Kennym do Provo ve státě Utah, kde studoval na bakalářský titul v oboru filozofie. Zde se jim narodilo první dítě. Během této doby Aprilynne začala psát svůj první román.

Když Kenny dostudoval, přestěhovali se do domu svých rodičů ve Phoenixu v Arizoně, kde se jim narodilo jejich druhé dítě. Aprilynne a její rozrůstající se rodina se vrátili do Provo, Utah, tak mohl studovat Kenny BYU právnickou fakultu. Do této doby napsala tři romány a začala psát čtvrtý - její první pokus o knihu pro mladé dospělé - a dokončila ho jen pár týdnů před porodem svého třetího dítěte. Ani jeden z románu jí nikdo nechtěl vydat. Po několika měsících úprav byl románový debut Křídla vydán - pár týdnů poté, co její manžel vystudoval právnickou fakultu. Křídla debutoval jako New York Times bestseller. Mezi vichřicí turné a úpravami Aprilynne přestěhovala svou rodinu zpět do tepla, do Arizony, kde porodila své čtvrté dítě.

Můj názor: Knihu jsem přečetla celkem rychle. Byla hodně čtivá a líbil se mi námět. Sice víly sem a víly tam, ale je to změna. Žádní draci, čarodějnice atd. jako v ostatních fantasy knihách. :)
Určitě si přečtu i další díly ze série. Příběh byl kvalitní, ale nebyl nejlepší. Knize dávám 3/5 ozubených koleček, protože si je opravdu zaslouží. :) 


Děkuji nakladatelství Fortuna Libri za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang