čtvrtek 26. září 2013

Městečko Pines

Autor: Blake Crouch
Překladatel: Jan Sládek
Vazba: vázaná
Počet stran: 384
Nakladatelství: Jota, 2013
Původní název: Pines
Hodnocení obálky: 5/5

Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení.

Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.
Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech.
Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu.


Ethan Burke, agent tajné zvláštní služby se probere na neznámém místě.. Má po celém těle krev a je hodně potlučený, co se mu stalo? Neví ani jak se jmenuje, kde bydlí, a hlavně, kde je teď.. U sebe nemá ani žádné věci. Jde do městečka, které je poblíž.. To ale bohužel neví, co za městečko to je.. V městečku se pokouší o sobě nalézt nějaké informace, a někomu zavolat z telefonní budky. Pamatuje si jen jedno číslo, a tak hned volá. Poté se kouká do telefonního seznamu, zda nenajde nějaké jméno, které by znal.. Ale marně.
Jde do městské nemocnice, kde mu doktoři poví, že byl vážně zraněn při autonehodě, při které zemřel jeho spolujezdec.
Ethan si pomalu, ale jistě začíná některé věci vybavovat.. Do Pines jel se svým kolegou pátrat po zmizelých agentech. Když ale jednoho z nich najde zkrvaveného, pomláceného a rozsekaného, tak už mu to je hodně divné.. Něco tu nehraje..

O autorovi: Blake Crouch se narodil v podhůří Severní Karolíny v roce 1978. Získal vzdělání na University of North Carolina-Chapel Hill (bakalářské tituly v oborech angličtina a tvůrčí psaní). Záhy po ukončení studia vydává své první dva romány Desert Places a Locked Doors . Od té doby publikoval osm dalších románů, stejně jako několik novel a povídek. Jeho příběhy se objevily v Ellery Queen, Alfreda Hitchcocka Mystery Magazine, Thriller 2 , a další antologie. Jeho romány Fully Loaded , Run, a Stirred se ocitly v první desítce bestsellerů Kindle. V roce 2009 Blake vydal antologii detektivních příběhů v nakladatelství Bleak House Books nazvanou Uncage a ve stejném roce byla jeho vlastní povídka zařazena do Ellery Queen Mystery Magazíne. Jeho další román Abandon, který se odehrává ve městě duchů vysoko v horách Colorada, vyšel také v roce 2009 v nakladatelství St. Martina Press. V současné době žije v Durangu v Coloradu.

Můj názor: Tato temná kniha se Vám vryje pod kůži jako virus.. Tak jako mně.. Milujete Akta X? Tak je tohle kniha přesně pro Vás! Perfektní kniha, která nezklame. Od knihy jsem očekávala opravdu hodně, a vyplnilo se. Příběh byl napínavý, tajuplný, skoro až hororový.. A hlavně! Zajímavý. Celý příběh jsem pociťovala divné pocity. Knihu NEČTĚTE v noci! Poslechněte mně.. Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Jota za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

5 comments:

 1. Chci chci chci... doteď jsem váhala, ale teď už si to chci přečíst!!! :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravim, tesim se na knihu, serial mne zaujal tak do pulky...
  Jinak tahle kniha obsahuje kompletni dej ?
  Ptam se proto, ze jsem obcas na netu narazil na reference na to, ze by to mela byt trilogie.

  Dekuji

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang