úterý 10. září 2013

Počátek

Autorka: Jessica Khoury
Překladatelka: Petra Babuláková
Vazba: vázaná
Počet stran: 372
Nakladatelství: Egmont, 2013
Původní název: Origin
Hodnocení obálky: 5/5

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.


Pia je první nesmrtelný člověk na Zemi. Byla tak stvořena. Kde myslíte, že Pia vyrůstá? Uprostřed amazonského deštného pralesu v tajné vědecké stanici jménem Malá Cambridge. Nikdy v životě neviděla svět za plotem, za který nesmí.. Jejím snem je najít si svého muže a stvořit s ním novou dokonalou rasu.. Stane se to někdy?
Jednoho dne najde v plotě díru, a tak se vydá na výpravu.. Najednou tam potká domorodce, který se jmenuje Eia.. Pie se zalíbí jak Eia tak i za plotem, za který nikdy nesměla. Unikne z Malé Cambridge Pia navždy, a nebo ne? 

O autorce: Jessica Khoury se před 23 lety narodila v Georgii, kde také vyrůstala. Navštěvovala střední školu a následně se učila d
oma. Získala bakalářský titul z angličtiny na Toccoa Falls College.
Nyní žije v Toccoa v Georgii se svým manželem Benjaminem, dvěma hroznými psi, množství knih, bot a sladkých čajů. Když nepíše, režíruje divadelní hry nebo trénuje fotbal.

Můj názor: Počátek je velmi dobrá dystopie. Autorka si dala vážně záležet na popis Amazonie, kde se celý děj knihy odehrává. Je vážně dokonalý. Pia byla vytvořena pomocí krásně fialovo-modré rostliny jménem elysie. Pia je prvním úspěchem vědců. 
Konec knihy byl opravdu skvělý a jsem ráda, že tato kniha nemá další díly, protože v dnešní době jsou samé knihy na pokračování. 
Hrdinové knihy jsou tací průměrní.. Nejsou ani nejlepší ani nejhorší, což mi dosti vyhovuje.. A teď přejdeme k obálce..
Samozřejmě na první pohled Vás zaujme dokonalá obálka! Ano, mně popravdě také zaujala jako první obálka. Je na ní zobrazená postava, což bude asi Pia, která v ruce drží květ té elysie. V pozadí můžete vidět džungli, která je velmi pěkně propracovaná a udělaná. Kniha ale v ruce celkem hodně klouže. 
Příběh byl tedy opravdu dobrý, a pro ty co knihu ještě nečetli, tak šup, hodlejte to napravit! Knize dávám celkový počet 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

8 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang