pondělí 16. září 2013

Říše temnot: Černá magie

Autorka: L. J. Smith
Překladatelka: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 248
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Spellbinder
Hodnocení obálky: 4/5

Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel, nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?

Třetí díl tajemné série Říše temnot volně navazuje na tituly:
Říše temnot – Tajemství upírů a Říše temnot – Prokleté sestry.
Čarodějka Thea miluje zvířata a své schopnosti používá k jejich léčení, což je k dobru. Její sestřenice Blaise je také čarodějka, ale své schopnosti používá k věcem špatným. Například je používá k svádění kluků, a ti by pak udělali cokoliv, co jim Blaise řekne.. Kvůli těmto Blaiseniným problémům byli několikrát vyhozeny ze školy. Skončily u své babičky, která jim řekla jasně, že pokud budou zlobit a nesekat dobrotu, tak skončí u tetky Uršuly v klášteře.. 
Když Thea přichází do nové školy, tak před školou uvidí partičku studentů, jak se snaží zabít hada. Thea a Erik (jeden ze spolužáků) se jim v tom snaží zabránit.. Had Erika ale uštkne. Thea ihned zareaguje a nenápadně ho vyléčí. Erik se do ní zamiluje.. Thea ho odmítá, protože znáte pravidla Říše temnot - nezamilovat se do člověka. 
Erik se ale zalíbí Blaise.. To není dobré, a tak se Thea rozhodne Erika chránit. Dá mu různé bylinky proti Blaiseniným kouzlům. Začne s ním i chodit, ale to přece není možné, jsou tu pravidla.. Jak to celé dopadne? Zůstanou spolu? 

O autorce: L. J. Smithová, je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou
 různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance. Mezi její nejznámnější sérií jsou velmi populární Upíří deníky a Stefanovy deníky, pak také ještě vydala další série např. Temné vize, Říše temnot nebo Tajný kruh. O tom, že jsou její knihy slavné, svědčí i to, že velká část z nich byla nebo ještě je bestsellery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Můj názor: Tak jsem si po dlouhé době přečetla oddychovou a poměrně útlou knížečku. Je to třetí díl série Říše temnot. Knihu jsem přečetla hodně rychle, protože tato autorka píše knihy tak, že je máte ihned přečtené. Jejich děje jsou strašně čtivé. V tomto díle bylo asi nejvíce akce v téhle sérii doposud. Opravdu. Pokud jste četli první dva díly, a k tomuto jste se ještě nedostali, tak určitě doporučuji si ho přečíst. Moc se těším na další díly. Čtvrtý díl s názvem Tajemný anděl mám doma. Vyhrála jsem ho v jedné soutěži. Určitě se do něj co nejdříve pustím. Tomuto dílu dávám 4/5 ozubených koleček..


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Doma mám prvé dva diely a boli celkom fajn :) Vyzerá to tak, že podľa tvojej recenzie bude trojka super :)

    OdpovědětVymazat
  2. Čarodejnice mám najradšej 8) Bol to dobrý diel, táto séria sa mi páči. Až na tie "spriaznené duše" to tam nemám rada.

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang