neděle 29. září 2013

Smrtící klon

Autorka: J. D. Robb
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: vázaná
Počet stran: 370
Nakladatelství: Metafora, 2011
Původní název: Origin In Death
Hodnocení obálky: 3/5

Každá oběť si hledá svého vraha... některá ho i přivede na svět... Poručík Eva Dallasová, vyšetřovatelka z blízké budoucnosti, řeší záhadu podivné ženy.

Na počátku je vražda a její obětí uznávaný newyorský plastický chirurg, dr. Ilcove. Případu se ujme poručík Eva Dallasová, drsná policejní vyšetřovatelka – a jen tak mimochodem manželka miliardáře -, která si poradila už s mnoha nebezpečnými zločinci. Jednou smrtí to ale neskončí a co víc – zdá se, že tentokrát nestojí proti policii vrah, ale vražedkyně. Ze stop DNA totiž vyplývá, že pachatelem je žena. Přesto je na ní něco podivného…

Pozoruhodné skutečnosti vycházejí najevo i o zabitém lékaři a jeho ženě. Spustili snad společně projekt, na jehož konci stojí místo krásného nového života ošklivá smrt?


Příběh této knihy se odehrává nějak v roce 2061.. Prostě v budoucnosti. A proto také vyšetřování a pátrání po vrahovi je úplně jiné, než jak to všechno probíhá teď v přítomnosti. Jiné metody a všechno..
V této knize se vyšetřuje to, kdo zavraždil slavného chirurga, který dostal Nobelovu cenu za mírumilovnost. 

O autorce: Nora Roberts, celým jménem Eleanor Marie Robertson, je ameriská spisovatelka a členka několika spisovatelských skupin. Vyhrála nespočetné ceny od svých kolegů a nakladatelského průmyslu.

Navštěvovala Katolickou školu, krátce pracovala jako právní sekretářka a od roku 1981 se plně věnuje psaní.
Napsala již více než čtyřiceti románů, jejichž náklad dosáhl třiceti milionů výtisků. Jako první spisovatelka svého žánru byla přijata do Síně slavných romanopisců.

Můj názor: Tato kniha je jedním dílem ze série ,,Smrtící''. Super detektivka, moc se mi líbila. Líbili se mi ty postupy při vyšetřování. Třeba to tak jednou v budoucnu bude. :) Ten příběh byl hodně promyšlený a dobře napsaný. Autorka si s ním pěkně pohrála. Určitě si pořídím i další díly z edice Smrtící, protože to určitě bude stát za to. Určitě knihu doporučuji Všem, kdo má rád napětí a příběhy z budoucnosti. Knize dávám 4/5 ozubených koleček, protože jedno kolečko si nechávám na další díl. :)


Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang