sobota 7. září 2013

Tak padne náš svět

Autorka: Megan Crewe
Překladatelka: Barbora Čermáková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 312
Nakladatelství: Egmont, 2012
Původní název: The Way We Fall
Hodnocení obálky: 5/5

Šestnáctiletá Kaelyn žije na malém ostrově nedaleko pobřeží, jehož obyvatele postihne podivná virová epidemie. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona se ze všech sil snaží udržet si víru, že najde způsob, jak ho zachránit.


Jeden člověk onemocní a začne se to šířit.. První den Vám není moc dobře, poté Vás začne škrábat v krku, bolí Vás hlava a máte rýmu. Příznaky jsou zatím jako obyčejná chřipka, že? Ale tak to není. Začnete také ale bláznit a cizím lidem vykládáte svá nejtajnější tajemství, nepoznáváte své blízké osoby a chováte se jako šílenci. Už to nevypadá jako obyčejná chřipka. Je to virus, z kterého se nedostanete.. Zemřete. Na tento druh viru se nepodařil najít žádný lék..
Tato podivná nemoc zasáhla celý ostrov, na kterém Kaelyn žije teprve od nedávna. Skoro celý ostrov je nakažen a je v karanténě. Nikdo nesmí z ostrova ani na něj..
Otec Kaelyn je vědec, a tak se snaží vymyslet nějaký protilék proti viru, a snaží se také zjistit jeho původ, ale marně..
Kaelynin kamarád Leo odplul z ostrova těsně před epidemií. Proč vlastně odplul? Kvůli škole.. Kaelyn mu píše dopisy.. Později se z nich ale vytvoří deník, co se na ostrově děje. Třeba se to jednou bude hodit.. Jak to celé dopadne? nakazí se Kaelyn také?

O autorce: Megan Crewe se narodila v kanadském Torontu kolem konce roku 1980 a vyrůstala zde s rodiči a mladším bratrem. Vždycky milovala příběhy - když byla malá, žebrala po tátovi čtení oblíbené knihy "s hlasy," což znamenalo, že každá postava měla jiný hlas. A tak nebylo překvapením, že netrvalo dlouho, než začala tvořit své vlastní příběhy. Fantasy, sci-fi a nadpřirozené ji fascinovalo celý život, což je pravděpodobně důvod, proč tyto žánry jsou u jejích knih nejčastější. Dokončila svůj titul z psychologie na York University, ale celou dobu věděla, že romány jsou to, na co se opravdu chce soustředit.
Nyní stále žije v Torontu, s manželem a třemi kočkami. Pracuje jako behaviorální terapeut pro děti a mládež se speciálními potřebami. Ve volném čase cvičí kung-fu a ráda cestuje. Už cestovala do Velké Británie, Číny, Itálie, Japonska, Francie, Nizozemska a Turecka.

Můj názor: Co na to mám říct? Bože, to bylo dokonalé! Příběh se mi dostal až pod kůži, opravdu. Po dočtení této knihy se začnete škrábat, stejně jako ti nakažení.. Tedy alespoň já to tak měla. Kniha je už od samého začátku opravdu hodně čtivá a napínavá. Já vlastně nikdy apokalyptickou knihu nečetla, takže toto je moje první. Nutně potřebuji druhý díl této série! 312 stran uběhne téměř rychle. Tato kniha je tak zajímavá, a donutí čtenáře číst dál a dál.. Knihu vřele doporučuji! Dávám 5/5 ozubených koleček.Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

6 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang