čtvrtek 12. září 2013

Ztracený svět v Podzemí

Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: vázaná
Počet stran: 344
Nakladatelství: Fragment, 2008
Původní název: Tunnels
Hodnocení obálky: 4/5

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!Will a jeho otec milují historii, archeologii a vykopávky.. Nejlepší den = když Will stráví s otcem čas v podzemí, kde spolu objevují místa, kam NIKDY lidská noha nevkročila. Jednoho dne, když kopou, naleznou 130 let starou železniční stanici.. 
Když jde jednoho dne Willův otec dělat vykopávky, náhle zmizí. Žádné stopy po něm nezůstanou. Ani policie nic nedělá. Will se se svým kamarádem Chesterem rozhodne, že začnou pátrat po Willově otci. 
Objeví tunel za knihovnou ve sklepě jejich domu.. Kam tento tunel vede? Vede z něj výtahová šachta hluboko do podzemí.. Vypadá to jako bezva zábava a dobrodružství, ale tak to nebude.. Změní se to na hru na život a na smrt. V podzemí objeví velké město, kde jsou okamžitě zajati a zjistí, že Willovo otec byl vyhoštěn do Hlubin. 
Will se v podzemí docela hodně nečekaných věcí, které by se nikdy nedozvěděl, kdyby mu to v podzemí neřekli.. Například to, že je synem ženy z podzemí.. Jde se tedy seznámit se svou novou rodinou. A Chester? Ten zůstává stále v zajetí, jelikož je Površák. 
Will se tedy vydává na nebezpečnou výpravu, při níž chce dostat Chestera ze zajetí a chce jít pro otce daleko do Hlubin.. Podaří se jim vůbec ještě někdy dostat na povrch?

O autorech: Roderick Gordon je autorem série knih Podzemí. Narodil se v roce 1960, vyrůstal v severním Londýně, a nakonec šel na univerzitu College, kde se učil genetiku. Po maturitě, bez tušení co chce dělat po zbytek svého života, strávil Gordon nějaký čas v poušti, kde hrál v několika kapelách.. Poté si našel práci v bance města Londýn, z které byl v roce 2001 propuštěn. Ale Gordon sám sebe překvapil tím, že pracoval na knize s nápovědou od starobylého univerzitního přítele Briana Williamse.. Když knihu vydali vlastním nákladem, tak se zalíbila Barrymu Cunninghamovi, zakladatelovi nakladatelství The Chicken House. V červenci roku 2007 byla kniha publikována pod názvem Tunnels. Kniha vyhrála několik cen a stala se také New York Bestsellerem. Byla přeložena do 40 jazyků.

Můj názor: Takže toto je první kniha ze šestidílné série Podzemí. Kniha se mi líbila, je skvělým začátkem této série. Tuto knihu jsem si chtěla pořídit asi v roce 2009, kdy mi bylo teprve 9 let a já si pamatuji, jak jsem se bála, že tak ''tlustou'' knihu nepřečtu.. Přitom není vůbec tlustá. :) No, ale teď k hodnocení. 
Moc se mi líbilo to, jak autoři popisovali podzemí a jeho okolí. Bylo to opravdu úžasné a já si představovala, jak v tom podzemí jsem. Také se mi líbilo, jak v podzemí jsou domy, zvířata, stromy a rostliny.. Prostě vše co na povrchu, ale jen tam nesvítí slunce. Prvnímu dílu této série dávám 4/5 ozubených koleček, protože se mi opravdu líbil, ale první čtvrtina knihy byla nudná. Odehrávala se na povrchu a teprve v půlce knihy se dostáváme do podzemí..Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství. 

2 comments:

 1. Túto knihu som dostala pod stromček. Jedného dňa som bola s mamou sa sestrou v kníhkupectve. Keďže segra miluje Anglicko, jeden z týchto dielov sa jej zapáčil, lebo na obálke je Londýn. Nejako potom mamu dokopala k tomu, aby mi kúpila 1 diel.
  Hmm, iba som to prelistovala, lebo vtedy som s Fantasy len začínala a nevedela som tak nejako oceniť dlhé začiatky (prestala som čítať pri 2, strane).
  Knihu som dala sesternici, aby si ju prečítala, čo doteraz ešte neurobila, takže ju asi od nej vymámim späť :D
  Vďaka za Recenziu :) Je skvelá.

  OdpovědětVymazat
 2. Jojo, myslím, že je Londýn na 4. díle. :) Musíš si tu knihu přečíst!
  Jinak moc děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se Ti líbí. :)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang