sobota 5. října 2013

Brány pekel

Autor: F. R. Tallis
Překladatelka: Lucie Černá
Vazba: vázaná
Počet stran: 336
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: The Forbidden
Hodnocení obálky: 4/5

Po návratu z karibského ostrova Svatého Šebestiána, kde se ambiciózní lékař Paul Clément seznamuje s působením magie a živými mrtvými, se rozhodne dál zkoumat možnosti resuscitace a přechodu ze stavu klinické smrti zpět do života.
Sám sebe podrobí odvážnému pokusu, kterým se však proviní proti řádu věcí a uvede do chodu řetězec událostí, jež mají dalekosáhlé důsledky nejen pro něj, nýbrž i pro osoby v jeho okolí. Není totiž možné, aby se člověk bez následků zpupně protivil Božím záměrům. Z krajiny smrti si s sebou hlavní hrdina přivádí nevítaného společníka, démona, jenž ovládne celou jeho bytost a začne ho používat jako svůj nástroj. Nezbývá než se pokusit uvést vše do původního stavu a odeslat démona zpět do podzemní říše.Paul Clément - lékař, který se při pobytu na karibském ostrově setká s kulturou místních domorodců a dokonce uvidí jeden jejich ,,rituál''. Viděl zničení ,,živého mrtvého''. Je tu ale háček, slíbil Šamanovi, že to nikomu neřekne, jinak jeho duše připadne peklu.. To by asi nikdo nechtěl, že? Paul to ale bohužel nebere vážně. Také se mu to později vyplatí..
Když se Paul vrací do Francie, začne zkoumat neurologii a resuscitaci člověka pomocí elektrické baterie. V 19. století se toto všechno ještě ale rozvíjelo, a tak na Paula koukali ostatní lékaři divně. Také ale přemýšlí, jak to v posmrtném životě chodí. Aby dokázal ostatním, že posmrtný život existuje, povypráví svému kolegovi to, co viděl na ostrově.. Ale přece slíbil Šamanovi, že to nikomu neřekne, nebo se stane ten trest.. Ten strašný trest... 
Neuviděl žádné nebe, ale svezl se do pekel. Spatřil tam démony, týrající duše. A na Paula málem také jeden skočil, ale naštěstí ne, protože v tom okamžiku byl oživen.. Kolegovi samozřejmě o peklu nic neřekl. Najednou mu začalo hodně věcí vadit a hodně se jich změnilo - vadí mu tma, v noci je živější, má více energie atd.. 
Jak to celé dopadne? Bude takový už navždy? 

O autorovi: F. R. TALLIS je spisovatel a klinický psycholog, autor svépomocných psychologických příruček, populárně naučných knih pro běžného čtenáře i vysokoškolských učebnic, více než třiceti teoretických pojednání v mezinárodních odborných periodicích a osmi románů.

Mezi lety 1999 až 2011, kdy psal pod jménem Frank Tallis, obdržel množství cen (a na mnoho dalších byl navržen) včetně New London Writers’ Award (Cena pro začínající a nové londýnské spisovatele), Ellis Peters Historical Dagger (Historická dýka Ellis Petersové), Elle Prix de Lectrices (Cena čtenářek časopisu Elle) a Edgar. Kritiky nadšeně přijatá paperbacková řada Liebermann byla přeložena do čtrnácti jazyků a upravena jako televizní adaptace.

Můj názor: Hororový příběh ovládnutý magií.. Tak bych popsala tuto knihu. Od knihy jsem moc neočekávala, ale moc mile mně překvapila. Hrozně mně děsí ta obálka, a proto jsem se knihy trochu obávala.. Atmosféra je tajemná a jen tak Vás nepustí. Děj je nepředvídatelný. Kolikrát se obrátí úplně na jinou stranu, než tak, jak si myslíte, že to bude. Knize dávám 4/5 ozubených koleček. :)


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang