úterý 1. října 2013

Monument 14

Autorka: Emmy Laybourne
Překladatelka: Zuzana Ľalíková
Vazba: vázaná
Počet stran: 296
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: Monument 14
Hodnocení obálky: 5/5

Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.
Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.
Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.
V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí – šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby.


Ráno jako každé jiné. Tvoje mamka na tebe řve, že ten autobus ti ujede, jelikož ho vidí z dálky přijíždět. Neřekneš jí, že jí máš moc rád, ani jí neobejmeš, nedáš jí pusu.. Ale pak toho budeš litovat.. Protože svou mamku dlouho neuvidíš.. 
Při cestě do školy začnou padat kroupy, které zničí vše okolo.Ze dvou autobusů, které do školy jedou, se zachrání pouze 14 dětí.. Oni se zachrání v supermarketu, kde se každý z nich začne chovat úplně jinak než obvykle. Také je tu jedna šokující zpráva - do ovzduší unikl tajný a vzácný velice nebezpečný plyn, na který každé tělo reaguje jinak. Podle toho jakou máte krevní skupinu. Zajímavé, že ano? 

O autorce: Emmy Laybourne je spisovatelka, herečka a učitelka žijící v New Yorku. Její spisovatelské povolání začalo jako dramatik. První hra, kterou napsala i v ní hrála, se jmenovala "The Miss Alphabet City Beauty Pageant and Spelling Bee", jež měla zejména v New Yorku úspěch.
Jako herečka získala role ve filmech, sitcomech a zejména komediích, kde si zahrála dokonce se svým bratrem.
Emmy dostudovala na UCLA scénáristiku s magisterským titulem v červnu roku 2006. 
Nyní žije v Rockland County v New Yorku s manželem a dvěma dětmi.

Můj názor: Úžasné, dokonalé! Co mám říct?! :3
Už na začátku mi byla sympatická a já musela číst dál a dál.. Bylo to hodně libová postapokalyptická kniha a autorka vymyslela něco úžasného! V knize jsou i dokonce milostné trojúhelníky. To bych do knihy vůbec nikdy neřekla. Ale nemyslete si, že tam je nějaká hodně velká romantika, to vůbec! Autorka to vymyslela tak, že se tam o tom vůbec nemluvilo, ale vy to při čtení vycítíte. Zajímavé. Také se mi líbila spolupráce všech dětí. Sice to někdy neklapalo, ale to se stává.
Otevřený konec.. Už se hrozně moc těším na další díl, který má vyjít už brzy.. ♥ Knize dávám 5/5 ozubených koleček, protože si to opravdu zaslouží.


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

4 comments:

 1. To vyzerá naozaj dobre! Čo takto nejaký filmík?? :D Po česky naozaj netúžim čítať (omnoho ťažšie sa mi dostáva cez bariéru písmen) :D S filmom by to bolo už iné! :D Come on! Nech je z toho bestseller! :D

  OdpovědětVymazat
 2. O knížce jsem už slyšela a rozhodně bych si jí chtěla přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě si jí přečti, nebudeš litovat. :)

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang