neděle 27. října 2013

Někdo se dívá

Autorka: Ulrike Rylance
Překladatelka: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 168
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Villa des Schweigens
Hodnocení obálky: 3/5

Některé dveře je lepší nechat zavřené. Stisknutí kliky vás může stát život…

Nina si pronajme pokoj ve staré vile, kde společně bydlí několik studentů. To, co zpočátku vypadá jako lákavé dobrodružství, se brzy mění v noční můru. Z jejího pokoje mizí věci a Nina má pocit, že ji neustále někdo sleduje. Po velkém večírku najde na chodbě mrtvou přítelkyni spolubydlícího. Mohl se někdo cizí dostat do domu? Nebo se smrtelné nebezpečí ukrývá uvnitř?


Nina si na prázdniny hledá nějaký pronájem, kde by mohla strávit tu dobu, kterou bude pracovat na letní brigádce v advokátní kanceláři. Mohla by tu dobu bydlet u tetky, ale nevydrží denně poslouchat křičící dvojčata. 
Žádná nabídka jí nějak moc nezaujme, ale když dorazí ke krásné vile, kde ještě k tomu bydlí samí mladí lidé a je tam celkem dost levno, neváhá. Sice jí to trošku šrotí v hlavě a vila v ní zanechává opravdu divný pocit, ale nějak to zatím neřeší.. 
Vše se zdá naprosto v pořádku a dokonce i lidé, kteří tam bydlí - Julius, synáček majitele, a to on pokoje uvnitř vily pronajímá, dále Claire, Benjamin, Stefan a občas vilu navštěvovala i Stefanovo přítelkyně Lauren.
Do prvního patra vily se nesmí vkročit, ale proč má Nina pocit, že zahlédla osobu v okně? Znovu začíná mít z celé vily divný pocit.. V pokoji, kde teď bydlí Nina dřív bydlela Jette, která jela na semestr do Skotska, ale počkat, v srpnu? Nějak brzy.. Nikdo Nině nechce o Jette nic říct. 
Asi po týdnu, no prostě po nějakém čase, začnou do pokoje Nině chodit záhadné dopísky (Haiku - krátké básně) a jednou ji tam leží i velmi drahá čokoláda, kterou předtím viděla u Claire v pokoji.. Divné, že? 
Po velkém večírku najde Nina před svými dveřmi, od kterých nedostala klíč, mrtvou Lauren. Kdo to udělal? Byla to sebevražda nebo úmysl? V této vile není bezpečno, Nině dojde, že tu jde o život.. Kdo je vrah? Skrývá se v tomto domě, a nebo to udělal někdo cizí z večírku? Nenechte se oklamat.. Pravda je jiná..

O autorce: Ulrike Rylance se narodila v roce 1968. Vystudovala anglistiku a germanistiku v Lipsku a v Londýně. Během studia pracovala ve školách ve Walesu a v Manchesteru, posléze žila deset let v Londýně a živila se jako učitelka němčiny pro děti i dospělé. Dnes žije s manželem a dvěma dcerami v Seattlu v USA.

Můj názor: Knihu nečtěte v noci, když jste sami doma a je všude tma. Poslechněte mně, opravdu.. Po otevření knihy jsem se tak začetla, že se nešlo odtrhnout. Při čtení jste jak na trní, protože je to opravdu psychologický krimi thriller.. Celou knihu máte jasno, že to udělala ta osoba, ale přijde zvrat, a vše je jinak. Wow! Klaním se autorce, protože to, co napsala, mně totálně vyvedlo z míry, a já se tak bála, že to u mně ani nebylo možné. Kniha je napsaná excelentně! Tato kniha je o hodně lepší, než kniha Chladné ostří. Knize dávám 5/5 ozubených koleček, protože to bylo opravdu něco! :)


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang