středa 30. října 2013

Poselství jednorožců

Autor: Michaela Burdová
Překladatel: -
Vazba: vázaná
Počet stran: 696
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Poselství jednorožců
Hodnocení obálky: 5/5

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?1. kniha - Strážci dobra
V Lilandgarii se ztratil posvátný jednorožec. Jeden z několika. Díky této ztrátě je narušena rovnováha mezi zlem a dobrem... Valgar, mocný černý čaroděj přemohl kletbu, a snaží se zničit dobro. A to navždy.. Podaří se mu to? To nikdo zatím neví. Elfka Aranis, princezna, musí ihned jednorožce najít a se svými přáteli musí zachránit svět před zlým Valgarem. Dobro nesmí být zničeno. Nikdy. Jak to bude dál?

2. kniha - Zrádné hory Dragor
Aranis se svými přáteli putují skrz Lilandgarií. Proč? Protože tuto úžasnou, magickou zemi chtějí ochránit. Před čím? Před temnotou, kterou nad Lilandgarií drží Golgor.
Aranis ztraceného jednorožce našla. Celé království se ale musí připravit na bitvu proti Černému čarodějovi, který jí chystá..
Princezna Aranis chce požádat draky, jež nejsou ani straně zla ani dobra, aby ochránili Lilandgarii.
Přítel Aranis - Veragorn před všemi něco skrývá, nějaké tajemství, které by zničilo přátelství v celé skupině..

3. kniha - Záchrana Lilandgarie
Tajemství Veragina je odtajněno..
Aranis se spolu s Veraginem dostávají do Tmavého lesa, kde na ně číhá plno nástrah a nebezpečí, s kterým nepočítali. 
Zvládne Aranis porazit v bitvě Valgara a dovést jednorožce zpět na své místo? Jak to bude s Lilandgarií dál? Bude to zase země dobra, a nebo naopak zla..?

O autorce: Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala v malé vesničce u Sedlčan. Miluje rekreační potápění a zvířata, ráda čte, a to především fantasy literaturu. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožců prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyjde v srbském nakladatelství Evro Giunti.

Můj názor: Kdybych nevěděla, že je to od české autorky, nikdy bych to do této série neřekla. Knihy jsou psány v er formě.  (Nebo jak se to píše. :D ) Je to spíše pro menší čtenáře, je to hodně pohádkové, objevuje se tam mnoho magických bytostí. Ale na to, že autorce bylo 16 let, když tento příběh začala psát, musím říct, že to je dobré. :) 
Obálky jednotlivých dílů se mi zas až tak moc nelíbí, jsou moc dětinské. Ovšem obálka tohoto kompletu je nádherná! Fialová smíchaná s tmavě modrou + bílý jednorožec je podle mně skvělá kombinace! A naživo je obálka ještě hezčí. Tomuto kompletu celkově dávám  4/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Knížka mě taky hodně zaujala obálkou, když jsem se pak koukla na obálky jednotlivých knížek, tak by mě ani nenapadlo si tuhle knížku někdy přečíst, ale možná změním názor a někdy si ji přečtu :).

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang