středa 23. října 2013

Říše temnot: Lovci zla

Autorka: L. J. Smith
Překladatelka: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 216
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: The Chosen
Hodnocení obálky: 5/5

Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela? 


Jako malá šla Rashel se svojí matkou a kamarádem do tunelu, kde měla Rashel Timmyho pohlídat. Jenže ona se jen otočila a Timmy byl fuč. Jakto? Mohl za to upír, který jí zabil matku a i Timmyho.. Co s tím udělá? Po nějaké době se stane lovkyní upírů, jenže nejznámější! V Bostonu se začnou ztrácet dívky, tuší, že to musí prozkoumat a také se stane. Jde do toho. Ve městě ale potká na vlastní tvář upíra, který v ní zanechává zvláštní pocit. Láska nebo je to něco jiného?

O autorce: L. J. Smithová, je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance. Mezi její nejznámnější sérií jsou velmi populární Upíří deníky a Stefanovy deníky, pak také ještě vydala další série např. Temné vize, Říše temnot nebo Tajný kruh. O tom, že jsou její knihy slavné, svědčí i to, že velká část z nich byla nebo ještě je bestsellery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Můj názor: Již pátý díl suprové série Říše temnot. Tento díl se mi asi zatím líbil nejvíce. Byl napínavý a byla v něm i nějaká ta špetka romantiky. Kniha je celkem tenká, jako jsou již ostatní díly, že? takže to není překvapením. :) Knihu máte přečtenou za jedno odpoledne, protože je to příjemná oddechovka. Podle mně se tato kniha na toto období - podzim - hodí. Je tajemná a napínavá.. Dokonce jsem si z této knihy udělala referát do školy na literaturu jako mimočítankovou četbu, až tak se mi líbila. :) Takže doporučuji si na tuto knihu udělat jedno odpoledne volné. Knize dávám 5/5 ozubených koleček!Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Ahoj, z jaké strany by jsi doporučovala udělat čtenou ukázku? Děkuju za odpověď! :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang